Поки у Краматорську тривають канікули, школярі потяглися до музею в Олександро-Калиновому
За тиждень його відвідали понад 70 дітей – учнів краматорських шкіл № 3 і 25. Діти цікавляться побутом українців, відвідують хату, якій сто років, розпитують про життя предків на донецькій землі.
-Дітям цікаво все – вони охоче роблять світлини з трактором 1930-х років на подвір’ї, всередині хочуть залізти на піч, у кімнаті АТО розглядають сучасні експонати – залишки снарядів, військову амуніцію. Одна дівчинка сказала, що мріяла завжди щось надрукувати на старій друкарській машинці, тепер її мрія здійснилася. Я вмикаю їм патефон, який грав ще за часів Другої світової. Діти у захваті. Потік питань про історію, наше минуле не припиняється. Це наша найкраща реклама. Ми не беремо гроші з дітей, наші екскурсії безкоштовні, але їхні фото і враження – найкраща реклама. Ми мали приклади до війни, коли одна дитина, розповівши вдома у Донецьку про наш музей, потім привозила тисячу людей до села, - розповів Андрій Тараман – член ГО “Енеїда”, на чиєму утриманні знаходиться музей “Довкілля” у селі Олександро-Калинове.
У селі Олександро-Калинове чекають дітей і дорослих в гості, активісти переконані, що інтерес до історії своєї землі має жити в кожній людині, незалежно від того, де вона мешкає – у великому місті чи маленькому селі.