Масляна - традиційне свято, яке відзначається за тиждень до Великого Посту. Здавна свято Масляної відзначається масовими народними гуляннями, піснями, смачними млинцями.
За традицією Масляну святкують протягом тижня, а кожен день свята має свої особливості.
Весь тиждень ділиться на два періоду: Вузька Масляна – понеділок, вівторок і середа і Широка Масляна – четвер, п'ятниця, субота і неділя.
У перші три дні можна було займатися господарськими роботами, а з четверга всі роботи припинялися. При цьому кожен день Масляної мав свою назву і призначення.
Понеділок - гості
У перший день Масляної приймають гостей та печуть млинці. Зазначається, що перший випечений млинець у понеділок віддавався малозабезпеченим на помин покійних. Колисьу цей день прикрашали оселю солом'яний опудалом.
Вівторок - залицяння
У вівторок незаміжні дівчата влаштовували оглядини або ж йшли кататися з хлопцями на санях. Вважалося, якщо ти не смустишся з гірки, то Масляна образиться.
Середа- частування
За традицією у цей день зять приходив до тещі на млинці, які вона сама пекла. В цей день теща демонструвала прихильність до чоловіка своєї дочки.
Четвер - гуляння
З цього дня починалася Широка Масляна, коли всі господарські роботи припинялися, а святкування розгорталися на всю широчінь. Народ вдавався до всіляких втіх, влаштовувалися катання на конях, кулачні бої, різні змагання, які завершувалися гучними пирушками.
Сенс широкого четверга, як і всієї Масляної — виплеск накопичилася за зиму негативної енергії і дозвіл конфліктів між людьми.
П'ятниця - тещин день
У п'ятницю вже зять повинен кликати тещу на млинці. Вважається, що такий обряд сприятиме налагодженню стосунків у родині.
Субота - прощання із зимою
У суботи всіх ходять у гості та з веселим настроєм проводжають зиму. Існує традиція запрошувати в гості сестру чоловіка (зовицю) та пригощати її смачними млинцями.
Неділя - Прощена неділя
В цей день відбулася кульмінація масляного тижня. У неділю відбувалося заговини перед початком Великого посту. Всі близькі люди просили один у одного вибачення за всі заподіяні за рік неприємності і образи.
Увечері в неділю поминали померлих, ходили на кладовище попрощатися з своїми родичами. Залишки святкової їжі спалювали, посуд ретельно мили. В кінці свята урочисто спалювали опудало Масляної, а отриманий попіл розсипали по полях.