У містах Донеччини святкували День визволення від незаконних збройних формувань. Українці дякували військовим за 4 роки мирного життя у звільнених містах. У Краматорську та Слов’янську пройшла низка заходів: мітинг, святкова хода, концерт, масштабний захід на горі Карачун.
У нашому місті, в Костянтинівці, подібних урочистостей не було. Наше місто лише долучилося до Всеукраїнської акції «Донеччина зустрічає своїх захисників».
5 липня до нас завітала делегація із наметового містечка на горі Карачун, до якої увійшли ГО «Гайдамаки», представники «Труханівської Січі», волонтери із різних куточків України (Київ, Краматорськ, Хмельницький, Львів), військові.
Делегацію зустріли в Костянтинівській центральній публічній бібліотеці з хлібом і сіллю. Захід розпочався з Гімну України.
Першим слово взяв Яригін Дмитро, один з учасників делегації. Він сказав: «Я сподіваюсь, що у Костянтинівці буде проходити колись подібний захід як у Слов’янську. Наша мета – виховати покоління що підростає так, щоб не повторити події 2014».
Після вступного слова перед гостями міста та мешканцями виступали діти з підготовленими номерами. Анастасія Суходольська декларувала вірш «Україна», який сама написала. Каріна Мило виконала пісню «Україна – це ти». Також лунали інші пісні та вірші про Україну та неоголошену війну. У кінці заходу учасники вшанували загиблих воїнів хвилиною мовчання.
Наступною зупинкою було покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам 90-го ОАЕМДБ в зоні АТО.
Кінцевим пунктом стало відвідування Костянтинівського краєзнавчого музею. У музеї гості міста оглядово і швидко отримали інформацію з історії Костянтинівки (через обмеження часу), взяли участь у квесті. Завдання квесту полягало у тому, щоб знайти зайвий експонат, який не стосується певної епохи. У кінці гри переможець отримав маленький сувенір.
У залі присвяченому подіям АТО представники делегації докладніше дізналися про звільнення самої Костянтинівки, про те, що у місті був лише один запеклий бій на телевежі. Про хороброго мешканця міста, який ризикував своїм життям, щоб вивести військових із пастки. Про його хоробрий вчинок докладніше читайте у наступній статті.