Сьогодні вам розкажемо про Перепелицю Віктора Михайловича. Він керівник клубу історичної реконструкції «Варяг» у Центрі дитячої та юнацької творчості.
За фахом Віктор учитель історії, має педагогічну освіту й ступень магістра історії.
«Я здавна мріяв зайнятися реконструкцією різних історичних подій, щоб не тільки знати історію, а ще відчути ту епоху й ті історичні події з їхнім колоритом та побутом» - розповідає Віктор.
Коли в житті з’явився вільний час, почав працювати в Центрі дитячої та юнацької творчості керівником гуртка й одночасно викладачем гуманітарних наук у Костянтинівському індустріальному технікумі.
У 2015 році адміністрація ЦДЮТ запросила Віктора вступити до складу ініціативної групи в проекті «Активне дозвілля», який був впроваджений Міжнародною організацією з міграції за фінансової підтримки уряду Японії.
За допомогою проекту вдалося придбати обладнання для стрільби з луків та арбалетів. Спочатку це були заходи, спрямовані на згуртування громади міста, а саме спортивно – розважальні локації. У конкурсі зі стрільби з арбалету й луку взяли участь багато учасників із нашого міста й району, особливу активність проявила молодь.
Це дало поштовх для відкриття в 2016 році на базі ЦДЮТ клубу «Історичної реконструкції» (КІР), де на постійній основі займалося близько 30 – 35 гуртківців, а загальна кількість відвідувачів складала близько 100 осіб.
Діяльність цього клубу була спрямована не тільки на проведення заходів для згуртування громади, а й залучення мешканців до активної форми вивчення історії й популяризації здорового способу життя.
Найбільший пік роботи припав на 2017 - 2018 навчальний рік. Саме в цей час почалась реалізація третьої хвилі проекту від МОМ «Простір єднання». У партнерстві з адміністрацією ЗОШ № 3 було отримано дозвіл від управління освіти на створення на базі школи тиру для стрільби з луків і арбалетів. Завдяки проекту закупили обладнання й спорядження для тиру. Окрім цього керівники клубу Перепелиця Віктор і Байрачний Микола взяли участь у програмі національних обмінів "Містки громадської активності": виграли міні-грант на поїздку до м.Одеса та м.Київ.
«Під час подорожі ми провели ряд зустрічей і круглих столів з керівництвом клубу історичної реконструкції " Хагард " (м.Одеса), Федерації історичної реконструкції Одеської області, клубу історичної реконструкції " Київград" (м.Київ). Результатом цих зустрічей стали домовленості щодо створення клубу історичної реконструкції в нашому місті й вступ до Федерації Клубів Історичної Реконструкції України» - пишається Віктор.
2 червня 2018р. учасники КІР «Варяг» взяли активну участь у історико-фольклорному фестивалі-реконструкції "Дике поле. Шлях до Європи", де провели майстер-клас зі стрільби з луків та арбалетів.
Про фестиваль "Дике поле. Шлях до Європи" читайте у попередній статті.
Віктор вже запланував участь у історичному фестивалі-реконструкції "Народження Лева" 27 липня 2018р., на який запросили представників його клубу.
На питання, що він планує у майбутньому Віктор відповів: «Багато. У зв'язку з розширенням нашого руху КІР, залучити ще більшу кількість учасників до нашого клубу (близько 150 осіб), розширити матеріальну базу клубу, активно проводити свою діяльність, спрямовану на згуртування громади нашого міста, залучення різних верств населення до вивчення історії й традицій свого народу».