Зануритися в атмосферу часів Київської Русі, стати частиною незабутнього дійства, взяти участь у турнірі і багато іншого вдалося команді клуба «Варяг» із Костянтинівки.
Своїми враженнями від участі у фестивалі «Народження Лева» поділився Віктор Перепелиця – очільник Костянтинівського клубу історичної реконструкції «Варяг».
Віктор розказав, що фестиваль проходив у Черкаській області у селі В’язовок. На якому було відтворено атмосферу часів Київської Русі ІХ-ХІІІ ст. Ця видовищна подія зібрала команди історичних клубів Києва, Дніпра, Миколаєва, Одеси, Харкова, Костянтинівки.
У Віктора були такі завдання:
1.У спеціальній грі у кості виграти у місцевого жителя.
2.Взяти участь у майстер-класах.
3.Зайняти призове місце в турнірі лучників.
Кожен учасник як актор в театрі виконував відведену йому роль:
Глашатай оголошував новини. Прискіпувався з незручними питаннями до городян.
Музикант – грала на гуслях та співала старослов’янських пісень.
Скоморох – розважав людей жартами, не давав нудьгувати.
Травниці – знахарі, розказували про народні методи лікування. Збирали у лісі корисні трави, з яких потім заварювали чай.
Воїни в обладунках билися на мечах(вага їхнього спорядження була до 50 кг).
Лучники стріляли по мішенях, серед них було близько 30 учасників. Найцікавіше, що третина з них – це жінки.
Віктор виконував свою роль та завдання. Взяв участь у майстер-класі з виготовлення шкіряного взуття. Програв городянину в кості. У змаганнях зі стрільбі із традиційного лука виборов ІІ місце, і був нагороджений цінним подарунком ( бойовим поясом).
Змагання зі стрільби з луків складалися з 3-х етапів:
У 1-му необхідно було влучити у тать. Тать – це шпигун, який підкрадається до фортеці. В нього треба було влучити з відстані у 20 метрів.
У 2-му влучити у три мішені,які знаходилися на відстані 20, 25 і 30 метрів.
3-ії етап найвідповідальніший. Треба було звільнити заручника.
Такі пригоди стали можливими завдяки перемозі у проекті від Міжнародної організації з міграції (МОМ), на отримані кошти купили якісні луки та стріли для клубу.