Тривають останні підведення підсумків виборів нового складу Верховної Ради.
Поки в країні закунчують підрахунок бюлетенів, ми нагадаємо, що входить в обов'язки народного депутата та яку він несе відповідальність. Це прописано в Законі Про статус народного депутата.
Загальні відомості
Народний депутат входить до складу Верховної Ради та приймає участь в її засіданнях. Його повноваження припиняються, коли відкривається перше засідання Верховної Ради України нового скликання.
Депутатський мандат несумісний із підприємництвом, державною службою, посадою міського, сільського, селищного голови, адвокатською діяльністю. Народний депутат не має права на будь-яку оплачувану роботу, окрім викладання, наукової та творчої діяльності, а також медичної практики у вільний від обов'язків час.
Права та обов'язки
Окрім засідань Верховної Ради та голосування в цих засіданнях, депутат бере участь у роботі депутатських фракцій, комітетів та комісій. Займається роботою над законопроектами, виконує доручення ВР. Звертається із запитами та зверненнями до інших органів влади або їх представників та очільників.
Також нардеп розглядає звернення виборців, підприємств та організацій, сприяє реалізації їх вимог і пропозицій. Якщо необхідно, він повинен перенаправляти звернення до тих органів, які віподвідають за вирішення вказаної у зверненні проблеми. Після того, як звернення потрапило до іншого органу, депутат зобов'язаний контролювати стан його розгляду.
Ще один обов'язок депутат - зустрічатися із виборцями, проводити прийом громадян, вивчати громадську думку, потреби і запити. Також він повинен звітувати по свою діяльність не рідше двох разів на рік.
Він може вносити до Ради законопроекти, проекти постанов.
Після пред'явлення посвідчення нардеп має право безперешкодно потрапляти до органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій України.
Взаємодія зі ЗМІ
Для публічних виступів у засобах ЗМІ відведений обмежений проміжок часу. Так, на радіо в прямому ефірі народний депутат має до 10 хвилин в місяць, у прямому ефірі на тв - до 20 хвилин в місяць. Не допускається редагування поданих депутатом матеріалів без його узгодження.