Голова Державної податкової служби Сергій Верланов прокоментував на брифінгу в Будинку Уряду прийняті Верховною Радою законопроекти №1073 та № 1053 щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг.
Підприємців чекають декілька докорінних змін в системі адміністрування податків. За словами Сергія Верланова, прийняті законопроекти дозволяють використовувати програмні реєстратори розрахункових послуг (РРО), тобто "РРО в смартфоні". Але касовими апаратами теж можна буде користуватися.
Голова ДПС стверджує, що програмні РРО будуть безкоштовними, і зараз сервіс можна завантажити на сайті ДПС. Введення РРО не буде стосуватися фізичних осіб, ФОПів та І групі оподаткування.
"Міф №1 - усіх підприємців зобов’яжуть купити РРО. Це неправда. Підприємці будуть мати альтернативу: програмне забезпечення, яке безкоштовно надаватиме держава. Міф №2 - дідусь, який торгує на ринку помідорами, змушений буде кувати РРО. Це неправда. Переважна більшість підприємців, які торгують на ринках, не будуть користуватися РРО", - наголосив Сергій Верланов.
Законопроект №1073 вводить поняття "кешбек". Тобто що за невидачу чека нараховуватиметься штраф. Якщо чек видано – його можна перевірити. В разі, якщо він повністю або частково не фіскалізований, покупець зможе подати скаргу через власний Е-кабінет, але з ідентифікацією своєї особ. Якщо порушення підтвердиться, накладається штраф у розмірі 150% від вартості покупки, з яких одна частина стягується до бюджету, а інша - заявнику.
Кешбек можливо буде застосувати лише на ті покупки, які перевищують 850 грн.
Водночас розмір штрафів збираються зменшити. Єдиний великий штраф (5 тис. грн.) буде за незастосування РРО під час торгівлі підакцизними товарами.
Відповідно до ухвалених законів, з 1 жовтня 2020 року РРО вводиться для окремих платників податку на ІІ і IV групі, які займаються такими видами діяльності:
- реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів і каміння;
- роздрібна торгівлю уживаними товарами в магазинах;
- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування;
- діяльність туристичних агентств та операторів;
- діяльність готелів і та засобів тимчасового розміщування;
- реалізацію текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, який затверджується Кабінетом Міністрів.
За даними Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів