Олексій Чалий, учень Костянтинівської школи №6, став фіналістом програми за обміном студентами FLEX. Влітку він полетів на навчання в Америку, де проведе 2019-2020 навчальний рік.
Досвідом, враженнями Олексій ділиться на своїх сторінках у Facebook та Instagram. Для зацікавлених людей, які хочуть дізнатися більше про його навчання в Америці школяр створив власний канал на Youtube. Сам знімає та монтує відео. У відеоблогах українець розповідає про свій досвід проходження програми FLEX, дає поради, рекомендації. Розказує та показує як відпочивають американці, що купують та багато іншого.
Українцям студент розказує про Америку, а минулого тижня Олексій розказав учням своєї школи про Україну, про її історію, культуру, традиції. Дав відповіді на питання американських школярів.
Як це було?
«Ще у п’ятницю у мене була презентація України на International Education Week - у тиждень міжнарожної освіти.
Презентацію почав з короткого відео про Україну та красу архітектури та природи, продовжив статистикою економічного розвитку та інвестиції ТНК.
Особливо увагу приділив якості української освіти ( як вищої, так і шкільної). Сам не знав, що ми четверта найосвіченіша нація світу. Безмежно вдячний за це вчителям.
Після статистики ми відправилися у віртуальну подорож Україною: відвідали Львів, Одесу та зробили зупинку у Києві.
Незалежність будь-якої нації має свою ціну. Це я і хотів донести. Усе те, що ми зараз маємо, побудовано на чиїйсь крові. Так чи інакше, це було. Про це мовчати не можна.
Тоді я особливо детально розповідав про революцїї (особливо Майдан). Показав відео очевидців подій 2014 року.
Після цього показав сучасний Київ, і потім ми відправилися у Карпати.Тоді глядачі дізналися більше про українські традиції, їжу та відпочинок у горах.
Показав відео людей у національних костюмах, які читають вірш Василя Симоненка «Гей, нові Колумби й Магеллани».
І потім посипалися запитання.
Ось тільки декілька з найсмішніших:
- А у вас в Україні є МакДональдз?- У вас є Адідас в Україні?І ще десь з десяток подібних.
На всі ці питання я відповів, що Україна в Європі, а не в Африці. Аудиторія посміялась.
Запитали про президента. Точніше питали, чи ми досі маємо монархію. Я сильно у це питання не понурювався, тільки відповів: «Уявіть, що Еллен (вона американський комік) стала президентом і привела режисерів передачі у сенат». Такого гучного сміху ще не чув.
А далі було незручне запитання прихильниці Трампа: «Якщо у вас в Україні є такий потенціал, нащо ми вам гроші даємо?»
Відповів максимально політкоректно. У всьому звинуватив інфляцію 2014-го. Також сказав, що українські воїни захищають своєю спиною усю Європу, а також і Америку. Сказав, що інвестуючи у безпеку України від російського агресора, ви інвестуєте у власну безпеку. Ніяких питань з приводу цього більше не було.
Отже, все пройшло максимально гладко. Деякі запитання були дуже гострими. Відповідав, як тільки міг.
На презентацію загалом прийшло сім класів - такого, звісно ж, я такого зовсім не очікував.»