Пропонуємо читачам разом з нами дізнатися, якими подіями та датами в Україні та світі відоме 15 грудня.
Сьогодня в Україні відзначають професійне свято - День працівників суду. Свято встановили Указом Президента України від 8 грудня 2000 року, "ураховуючи роль суддів в збереженні прав і свобод".
Взагалі в світі 15 грудня відмічають День чаю. По-свойому важливе свято, враховуючи, що чай - найпопулярніший напій в світі. Але насправді мета свята - привернути увагу до проблем виробництва чаю, його продажу, умов роботи працівників чайних підприємств, конкуренції на ринку з великими корпораціями.
В Греції це день пам'яті жертв "Грецької операції" НКВС. З грудня 1937 по березень 1938 року продовжувалися проти грецької етнічної меншини в СРСР. За фальшивими звинуваченнями було заарештовано 20 тис. греків.
1917 рік - Українська Центральна Рада прийняла закон про створення Генерального суду.
1932 рік - ЦК КП(б)У затвердив перелік районів України, куди припинялося надходження промислових і продовольчих товарів за зрив планів хлібозаготівлі: Дніпропетровська область - 27 районів, Чернігівська - 8, Одеська - 15, Харківська - 22, Донецька - 10.
1934 рік - у підвалах Народного комісаріату внутрішніх справ УСРР (нині Жовтневий палац в Києві) розстріляні українські письменники Дмитро Фальківський, Григорій Косинка, Кость Буревій, Олекса Влизько, Іван Крушельницький.
1961 рік - в Єрусалимі засудили до смертної кари оберштурмбанфюрера гестапо Адольфа Ейхмана, який керував "вирішенням єврейського питання".
1995 рік - на сустрічі голів 10 державПівденно-Східної Азії було підписано договір, за яким цей регіон проголошено зоною, вільною від ядерної зброї.
2000 рік - Чарнобильська АЕС повністю припинила свою роботу. Під час акції в Києві "Україна без Кучми" встановлені перші намети.
2018 рік - утворилася Автокефальна помісна Православна церква України.