Новорічна ялинка прикрашає наші оселі під час новорічних та різдвяних свят. Якщо у вас була штучна ялинка, або та, яку ви зробили своїми руками, то проблем з нею після закінчення свят немає. Ви знімаєте з ялинки прикраси та ховаєте у комірчину до наступного року.
Доля живих ялинок сумна. Найчастіше їх викидають на смітник. Це найпоширеніший та найпростіший спосіб.
У Костянтинівці використані ялинки вже почали з’являтися біля контейнерів зі сміттям.
Не поспішайте їх викидати, подаруйте ялинкам нове життя!
Використайте з користю для здоров’я.
Якщо Ви придбали ялинку з маркуванням (це спеціальний чіп з номером, де міститься інформація про те, звідки деревце привезене) та у продавця був протокол радіаційного дослідження деревини, який свідчить про радіаційну безпечність продукції, то можете хвою з ялинок використати для здоров’я:
- зробити хвойні ванни
- якщо у вас є лазня, то ялинку можна переробити на дрова та насолоджуватися приємним ароматом
- якщо у вас застуда, кашель, бронхіт, то можна з хвої зробити інгаляції. (Обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем).
Використайте у господарстві.
- якщо ви живете в приватному будинку або маєте дачу, то можете подрібнити дерево ялинки до трісок та посипати ними землю навколо квітів та дерев. Так ви зможете захистити їх від бур’яну
- взимку можна топити піч
- з розпиляних стовбурів власноруч можна зробити бордюр для клумби чи декоративні елементи для двору
- хвойні гілки підійдуть для підгодівлі копитних, гризунів та деяких птахів. Вони багаті вітаміном С, мікроелементами, які покращують травлення. Також можна використати у вигляді м'якої підстилки для тварин.