Страшна ДТП, вбивство, стрілянина у барі та пограбування...чому ми частіше надаємо перевагу поганим новинам?
Ви помічали, що новини про нещасні випадки, дорожньо-транспортні пригоди та інші "страшні" події притягують до себе більше уваги, ніж інші та б’ють усі рейтинги?
За оцінками громадської організації "Детектор Медіа", яка у 2017 році проводила дослідження медіавподобань мешканців Донецької і Луганської областей, більшість респондентів втомилися від поганих новин, прагнуть позитивного та розважального контенту.
Але ж чому люди, незважаючи на негативний відтінок новини, заходять і читають її, діляться з друзями, обговорюють з колегами?
Цей феномен неодноразово досліджували вчені. У канадському університеті Макгкілла провели дослідження, під час якого добровольцям запропонували вибрати будь-яку статтю з новинного агрегатора. У цей час камери відслідковували рухи очних яблук учасників. По результату, більшість з добровольців обирали саме негативні новини, але пояснити, чому саме так вийшло, ніхто не зміг.
Психологи пов’язують це з природним інстинктом, який змушує звертати увагу на небезпеку та уникати її.
Багато ЗМІ маніпулюють цим та роблять собі рейтинги за рахунок страшних заголовків, клікбейту та наганянням паніки, проте цей спосіб знищує довіру читача, підриває його повагу до засобів масової інформації.
Читайте більше добрих новин, які надихають вас на гарні вчинки та позитивний настрій, і фільтруйте той великий потік інформації, який виливається на нас щодня.