він її зустрічає при морі – й тікати хіба в його глибину,
пробиваючи воду та риби наосліп долонями і чолом
розпадається світ, як від удару тріскається шолом
і тоді вона каже повільно – й наразі мова її така:
горе зустріти тебе на піску, а не по шию в пісках
горе з тобою ділити море, ходити одним піском
горе зустріти без кулі в легенях, без леза під язиком
тільки всесвіт регочеться з пляжного тлуму – смаглявий лихий дітвак –
із любові, що гола стоїть і благає:
«вдягни мене у слова»,
із любові, що ходить без виправдань, як без коца чи рушника
тож якщо не ускладнювати, в нього наразі любов така:
подає їй долоню
(долоня тремтить і, як свіжий поріз, пече)
каже:
«щастя зустріти тебе,
а не, скажімо, когось іще»
Юрій Руденко.
Разом із війною на Донбасі, почала розвиватися і військова література. Ті військовослужбовці, які повернулися з війни, мали потребу говорити про це. Так і з’явилася ціла низка військових письменників, котрі готові розповідати про реалії цього жаху.
Насправді їх багато, але один із них - Юрій Руденко.
У вузьких колах його книга "Психи двух морей" користувалася шаленою популярністю. Саме вона і стане рекомендацією від редакції. Але це не єдиний твір про війну, над яким працював автор. Книга має продовження: "Свет и кирпич". Окрім того він є співавтором у книзі "14 друзей хунты".
"Психи двух морей" - це розповідь журналістки із Ізраїлю про події на Донбасі і Майдані. "Це роман про війну, про людей на війні, любов, смерть, про мобилизованность і добровольців, про волонтерів. Це про мене і моїх друзів", - говорить автор.
Окрім літературної діяльності, Юрій Руденко працює над створенням документальних фільмів про війну "Історія Війни".
Юр Іздрик
Автор повісті «Острів КРК» (1994), поетичної збірки «Станіслав і 11 його визволителів» (1996), романів «Воццек» (1996, 1997), «Подвійний Леон» (2000) і «АМтм» (2004), збірки есеїв «Флешка» (2007), «Флешка-2GB» (2009), «Таке» (2009), «Underwor(l)d» (2011), «Іздрик. Ю» (2013), «Після прози» (2013), «AB OUT» (2014), «Календар любові», низки повістей, оповідань, статей з культурології та літературознавства. Іздрик — один із творців станіславського феномену.
Іздрика не можна назвати непопулярним. Він часто бере участь у різних літературних виступах, вечорах.
Перші твори письменника з'явилися друком у самвидавних випусках журналів «Четвер» та «Відрижка» (Польща). В останньому надруковані перші вірші.
У 1994 році митець остаточно повертається до літературної творчості та діяльності. Автор «вийшов з підпілля», й у журналі «Сучасність» з'явилася перша «легітимна» публікація повісті «Острів Крк» (1994). Критика позитивно оцінила цей твір, і згодом він з'явився у польському перекладі на шпальтах журналу «Literatura na świecie» та окремою книгою у 1998 р. під назвою «Острів Крк та інші історії».
Справжнім злетом у літературній творчості Юрка Іздрика став роман «Воццек» (1998), у якому автор по-справжньому розкрив своє обдарування. У 2011 р. письменник представив книгу «Underwor(l)d» («Підземелля»)- поезії, есе та колажі. 2013 у Львові друком вийшла поетична збірка «Іздрик. Ю», тексти якої публікувалися раніше у блозі автора «Мертвий щоденник».
Тривале метання поміж музикою, візуальним мистецтвом і літературою на сьогоднішній день вирішується на користь першого, хоча Ю.Іздрик продовжує писати вірші та працює над виданням вуличного журналу «Просто неба».
У 2014 році під час перебування на Міжнародній стипендії для поетів і перекладачів поезії Meridian Czernowitz у Чернівцях разом із журналісткою і культурним критиком Євгенією Нестерович та фотографом Олександром Населенком розпочали роботу над медіапроектом Summa. Медіаскладова цього проекту передбачає постійне спілкування авторів з аудиторією. Активні учасники мають всі шанси на співавторство. Кінцевим продуктом «Summa» мала би бути однойменна книжка. Сторінка проекту у Facebook
У 2017 році книгу «Папіроси» випустили білоруською мовою у вигляді музичного альбому.
І хоча у письменника багато прозових творів, ми вам дамо його вірш. До речі, якщо вам цікаво стежити за творчістю поета, це можна робити на його сторінці у фейсбуці. Декілька разів на день митець публікує там свої вірші.
НАВЗДОГІН
"крізь всі ці новини останні
крізь всі ці грьобані війни
крізь нашу змову мовчання
скажи – а тобі спокійно?
постій! ну куди? куди ти?
оглянься – та що ж ти робиш!
так гірко на це дивитись
ще гірше ніж на хворобу
ти думаєш збочити можна
в безпеку із небезпеки?
невже ти така як кожна –
порожня і недалека?
так легко кидаєш усіх ти
так легко зриваєшся в даль ти
аж траскають двері і вікна
твоїх незакритих гештальтів
лишаєш зневажених друзів
лишаєш убитих коханих
на злітно-посадочній смузі
під крилами аеропланів
гадаєш втечеш за обрій
і там віднайдеш розгадки?
і там тобі буде добре?
і все там почнеш спочатку?
ти й так увесь час утікаєш
від бога до іншого бога
втім добре – лети куди знаєш
захочеш – я тут в разі чого".
Читайте та насолоджуйтесь. Зробіть свої вихідні творчими.