Кожен школяр та дорослий знає абетку. Більшість із нас вивчили її ще до 1-го класу. А чи доводилось вам бачити «Абетку міста»?
Ми підготували для вас цікаве знайомство з нашим містом - "Абетку Костянтинівки". На кожну букву алфавіту ми підібрали місце або об’єкт, які характеризують Костянтинівку.
А – Автостанція
Зазвичай, знайомство з будь-яким населеним пунктом починається з вокзалу. Костянтинівка – унікальне місто, яке поділено на два береги річкою Кривий Торець, тому у нас замість одного вокзалу дві автостанції. Перша знаходиться на пр. Ломоносова, друга – на вул. Олекси Тихого.
Б – Бібліотека
Бібліотека – це серце Костянтинівки. Тут можна не тільки взяти книгу, а й навчитися новому, знайти необхідну інформацію, відвідати виставку, стати учасником флешмобу або майстер-класу.
В – Вежа телевізійна
У 2014 році в Костянтинівці відбувся бій з терористами, які намагалися захопити телевізійну вежу.
Г – «Газельки»
Громадським транспортом для місцевих мешканців слугують «газельки».
Д - DRUZI
DRUZI – це молодіжний майданчик для втілення ідей у життя. Простір, де збирається молодь, щоб поспілкуватися, пограти, подивитися фільми, обмінятися досвідом, взяти участь в майстер-класах, тренінгах.
Е – Ескалатор
Фото ескалатора має ілюстративний характер
У нашому провінційному містечку нещодавно з’явився ескалатор. Для малюків - це один із безкоштовних атракціонів, який знаходиться в одному із торгівельних центрів. Але на ньому можна тільки піднятися вгору, спускатися доведеться пішки.
Є – Європейська вулиця
Вулиця Європейська знаходиться в лівобережній частині міста, простягається від вулиці Промислової до вулиці Калмикова.
Ж – Жінка
У 2009 році у Костянтинівці встановили пам’ятник жінці. Над створенням скульптури працював відомий митець Юрій Коровушкін. Він вважав, що костянтинівці будуть дивитися на Жінку і пишатися тим, що живуть у місті, де жінок звеличують. Наразі пам’ятник знаходиться в занедбаному стані.
З – Залізничний вокзал
Залізна дорога в Костянтинівці була побудована в 1869 році. Тоді станція була так званим «вузлом». Зараз Костянтинівка – це остання зупинка, якщо їхати потягом на схід країни, від війни місто відділяє трохи більше 50 кілометрів.
І – Індустріальний технікум
Заснований у 1930 році. У технікумі можна отримати професію за різними напрямками: будівництво, архітектура, землеустрій, економіка та інші.
К – Космонавтів бульвар
Однією з візитних карток Костянтинівки є величезні мурали, виконані в техніці «мозаїка», які розташовані на фасадах будинків на бульварі Космонавтів.
Л – Леви
Леви охороняють Костянтинівський парк, площу та сквер «Театральний».
М - Медичний коледж
Історія Костянтинівського медичного коледжу почалася у 1931 році, коли у місті була створена фельдшерсько-акушерська школа. У коледжі навчаються студенти Донецької, Харківської та інших областей України.
Н – Недобудови
Головна недобудова знаходиться на місці, де раніше був фонтан. Близько 10 років ця двоповерхова недолуга будівля псує вигляд площі та настрій місцевих мешканців.
О – Олекса Тихий
Олекса Тихий народився в Костянтинівському районі в селі Іжівка. Він відомий український педагог, правозахисник, символ українського Донбасу. Сьогодні Олекса Тихий об’єднав кілька міст Донецької області (Костянтинівку, Олексієво-Дружківку, Дружківку, Краматорськ, Слов’янськ) у найдовший у Європі проспект – проспект «Олекси Тихого».
П – Парк культури та дозвілля
Найбільший парк у Костянтинівці. У парку поступово з’являються нові атракціони, фотозони та місця для відпочинку.
Р – Регіональний ландшафтний парк «Клебан-бик»
Особливу цінність на території парку має Клебан-Бицьке водосховище з прилеглими земельними ділянками. Клебан-бик – улюблене місце для відпочинку серед мешканців Костянтинівки та району.
С – Сантуринівка
Перше відоме на сьогодні село безпосередньо на території нинішньої Костянтинівки було з рідкісною для місцевості назвою – Сантуринівка. Своє ім'я отримало за бажанням власника й пов'язане воно з рідним або пам'ятним йому місцем Греції, що носить подібну назву, а саме, островом Santorini в Егейському морі. Село розташовувалося на місці нинішнього історичного центру міста, що в районі північного шляхопроводу та виконкому. Зараз Сантуринівка – це один із районів Костянтинівки, який розташований поблизу залізничного вокзалу.
Т – Трамвай
У 2016 році в Костянтинівці трамвай здійснив останній рейс. Зараз від нього залишилися тільки спогади і пам’ятник.
У – Універмаг «Україна»
Будівля, в якій розташований універмаг «Україна», має свою історію. Його будівництво розпочалося у 1926 році під державний банк. У роки Другої світової війни будівлю було повністю зруйновано. У 50-х роках її відбудували.
Ф – Фабрика «Конті»
Одним із підприємств міста є фабрика кондитерських виробів «Конті». Щороку вона випускає тонни цукерок, печива і вафель.
Х – Храм Свято-Стрітенський
Храм знаходиться на вул. Ціолковського.
Ц – Центр дитячої та юнацької творчості
У Центрі виховують майбутніх співаків, художників, танцівників.
Ч – Чотирнадцятиповерхівки
Дві вежі-близнючки, висотою в 14 поверхів. Багатоповерхівки знаходяться в центрі Костянтинівки. Їх видно майже з будь-якої точки міста.
Ш – Школа мистецтв
У 2019 році школа мистецтв Костянтинівки святкувала 60 років. У школі проходять концерти, театральні вистави.
Щ – Щедрівки
У Костянтинівці шанують давні звичаї та традиції. На зимові свята творчі колективи, діти, дорослі ходять по домівках, торгових центрах, кафе з щедрівками та колядками.
Ю – Ювілей міста
Цьогоріч Костянтинівка святкує свій ювілей, 150-річчя.
Я – Ялинки
Вічнозелені красуні прикрашають Костянтинівку. Вони ростуть біля шкіл, дитячих садочків, магазинів, кафе, в парках та скверах, біля адмінбудівель.