Екскурсія чи активний відпочинок. Куди поїхати на вихідні в Донецькій області

Вихідні вже на носі, а значить треба визначитися із місцем відпочинку. Як ви плануєте їх провести? Активно бігаючи і дізнаючись щось нове? Чи відпочиваючи вдома?

Ми підготували декілька порад, де можна провести зимові вихідні у Донецькій області, щоб не було дуже далеко і дуже дорого, але - дуже цікаво.

Ми вже багато писали про місця відпочинку в області, тому порадимо ті, які підходять саме для відпочинку взимку.

Дружківська ковзанка.

Дістатися до Дружківки дуже просто з будь-якого міста Донецької області. Зі Слов'янська і Костянтинівки автобуси в Дружковку ходять кожні півгодини (якщо не частіше).

Дружківська ковзанка відома на всю Україну, перш за все, своєю хокейною командою Донбас, яка зараз тренується саме там. Крім того, це найпопулярніша ковзанка в Донецькій області. Хоча, саме через це на вихідних там часто величезні черги.

Звичайно, там проходять сеанси для всіх. Вартість дитячого квитка на каток становить 50 гривень, дорослого - 60 гривень. Якщо відвідувач приходить зі своїми ковзанами, йому дають знижку в 5 гривень. Один сеанс триває 45 хвилин.

Крім того, на ковзанці часто влаштовують змагання та виступи.

Соляні шахти Соледару

У місті Соледар Донецької області існує унікальна можливість відвідати справжню шахту і пройтись по дну давнього моря. Головна відмінність від більшості шахт Донбасу в тому, що добувають тут не вугілля, а сіль.

Серед соленосних регіонів особливе місце займає південно-східна частина Донбасу. У соляній шахті Соледара - стіни, стеля, фігури та дерева, - тут все із солі. В одній із відпрацьованих соляних галерей міста існує сьогодні церква. У місті діє єдиний в Україні заказник із промислового вирощування голубих та сріблястих ялин. А ось запасів кухонної солі в родовищах «Артемсолі», однієї з найкращих у Європі, вистачить ще на 2 тисячі років. Під землею тримається стала температура повітря +15 ° С.

 Тут є підземний спелеосанаторій, який знаходиться на глибині 288 метрів у соляній шахті, де успішно лікують бронхолегеневі та різноманітні алергічні захворювання у дорослих і дітей.

А ось своєрідним дивом соляної шахти є її акустика. Тому щороку тут проводиться Міжнародний фестиваль симфонічної музики, ініціатором і організатором якого є Посольство Австрії в Україні. Про звучання оркестру кажуть, що ноти ніби летять вгору, а потім повільно, як хмара, опускаються вниз.

Відвідини шахти платні, але у порівнянні з іншими екскурсіями, екскурсія туди є відносно недорогою.

На жаль, зі Слов'янська на Соледар транспорт не ходить. Для того, щоб дістатися до соляних шахт вам потрібно буде дістатися до Краматорська. Перший автобус з Краматорська на Соледар відправляється о 5:50 ранку. Наступний і останній - о 13:45. Ще один варіант - дістатися зі Слов'янська в Бахмут. Звідти поїхати в Соледар буде набагато простіше.

"Довкілля" села Олександро-Калинове

Ще одна цікава екскурсія може статися з вами, якщо ви вирішете поїхати у Костянтинівський район. Олександро-Калинове приділяє велику увагу розвитку зеленого туризму. Одним з таких об’єктів є музей "Довкілля".

Музей "Довкілля" був відкритий у 2011 році. Це музей під відкритим небом. Головний об’єкт - справжня українська хата-мазанка, в якій є зала з експонатами, що демонструє побут та труд селян.

У музеї зібрані цілі комплекси плотницкого, ковальського інструменту, речі селянського побуту. Поруч з музеєм розмістилася українська хата-мазанка 18 століття, з любов'ю відтворена руками селян, з побіленими стінами, земляною долівкою і типово українським оздобленням, характерним для того часу. Старовинна піч, українські рушники і керамічний посуд, червоний куточок зі старовинною іконою і лампадами. У житловій кімнаті - ліжко для дорослих, якому понад сто років, колиска з дерева для новонародженого. Навколо колиски існує легенда про те, що той, хто доторкнеться до колиски, дуже скоро матиме свою дитинку. В музеї є старовинна Біблія, написана церковнослов’янською мовою, ткацький станок, прялка, старовинний сундук, якому 200 років.

Читайте: Куди поїхати на вихідні. "Довкілля" села Олександро-Калинове

Розкажіть нам, як збираєтесь провести свої вихідні.