Сьогодні Україна і весь світ вшановують пам’ять жертв Голокосту.
«Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…» - саме цей текст оголосив День пам’яті жертв Голокосту 1 листопада 2005 року, коли Генеральна асамблея ООН прийняла відповідну резолюцію.
Голокост розуміємо, як систематичне переслідування і знищення європейських євреїв і циган нацистською Німеччиною у 1933-1945 рр. У цей час було створено близько п’яти тисяч концентраційних таборів.
Євреїв поміщали у гетто, а потім могли відправити до газових камер, де відбувались масові вбивства. На окупованій території СРСР більшість з них гинули від куль у протитанкових ямах, які вони часто самі для себе й викопували.
Саме 27 січня 1945 року українські військові увійшли до концтабору Аушвіц (Освенцім), який став символом нелюдських злочинів нацистів. До весни 1943 року там працювали чотири газові камери, в яких використовувався газ Циклон Б. Тут могли вбити 6 тисяч людей за один день. За різними оцінками у цьому таборі загинули від 1,5 до 2,2 мільйона осіб.
Жертвами Голокосту вважаються 6 мільйонів євреїв, але ці оцінки є досить приблизними, адже повного поіменного списку загиблих немає.
На українських землях за час Голокосту загинули близько 1,5 мільона євреїв і більше 4 мільйонів українців і представників інших національностей.
Вшануймо пам’ять жертв Голокосту!
За інформацією з відкритих джерел.