Метод стерилізації тварин по-костянтинівськи

У Костянтинівці залишається актуальною проблема безпритульних тварин та їхньої кількості на вулицях міста.

Журналісти сайту 06272 поставили питання начальнику комунального господарства Костянтинівки Дмитру Заварзіну:

Як місто планує зменшувати кількість бездомних тварин?

«У цьому році з міського бюджету виділили 200 тисяч гривень на стерилізацію собак. Наразі ми заключаємо договір з міською ветеринарною службою. Лікарі цієї установи будуть проводити операції зі стерилізації. На одну тварину передбачено 2 тисячі гривень».

Хто контролюватиме якість виконання робіт?

«Ми не маємо спеціально призначених осіб для контролю. Але, якщо хтось із мешканців захоче перевірити якість виконання операцій, зможе домовитися з лікарем та прийти на процедуру, щоб перевірити».

Дмитро Заварзін зазначив, що у планах на 2020 рік - встановлення в місті стаціонарного стерилізаційного пункту. Будуватимуть його за рахунок обласного бюджету, а утримуватимуть за рахунок міського. Його хочуть розташувати в правобережній частині Костянтинівки на території ремонтно-будівельного сервісу біля пожежної частини. На базі цього пункту проводитимуть стерилізацію бездомним тваринам, а також надаватимуть платні послуги населенню.

«Щоб проєкт не був збитковим, на базі стерилізаційного пункту, за додаткову плату, проводитимуть операції для домашніх тварин. За останніми підрахунками на утримання пункту із міського бюджету потрібно 1 мільйон гривень».

Начальник комунального господарства підкреслив, що якщо люди побачать безпритульну собаку, яка потенційно може бути небезпечною (агресивною), то можуть телефонувати на гарячу лінію міськради за номером: 050-036-16-19.

Точної дати, коли у місті почнуть проводити стерилізацію тваринам, Дмитро Заварзін не назвав.

Нагадаємо, що 23 лютого на базі Костянтинівського ЦДЮТ відбувся захід «Стерилізація та кастрація тварин», на якому були присутні волонтери та зоозахистниці Оксана Шелудченко та Ольга Землянко. Під час зустрічі, крім питань стерилізації, піднімали тему: «Як в адміністрації міста борються з чисельністю тварин на вулицях».

«У нас багато питань до адміністрації Костянтинівки і лікарів, які виконували операції зі стерилізації. У 2018 року з міського бюджету виділили 200 тисяч гривень, а роботи виконали з порушеннями. Деяким собакам зробили видалення статевих органів "через бік", яке ніде в світі вже не роблять. Після таких операцій залишилася частина залози. Так, тварина перестає розмножуватися, але так звані весілля продовжують збиратися навколо самок. Крім цього, у тварин відбувається гормональний збій, який провокує інші захворювання» - розказала Оксана.

«Після подібних операцій люди кажуть: Сенс стерилізувати, якщо собаки з кліпсами продовжують гуляти. Люди потім не хочуть стерилізувати тварин, так як не вірять у дієвість цього методу» - Ольга.

Якісна стерилізація - це єдиний гуманний спосіб скоротити чисельність тварин, запевняють волонтери.

«Коли ми за власні гроші стерилізуємо, то таких проблем не виникає. За 5 років нашої діяльності усі тварини живі, здорові» - підкреслила Ольга.

Волонтери хочуть, щоб в адміністрації міста подбали про якісне виконання операцій зі стерилізації. Не хочуть, щоб гроші платників податків, жителів Костянтинівки, витратили даремно.

За 200 тисяч гривень зможуть простерилізувати 100 тварин. Це робота на 2-3 місяці, а стерилізація має бути неприривною, бо інші 9 місяців собаки будуть продовжувати розмножуватися. 

«Ми сподіваємося, що в адміністрації міста зможуть знайти професійного ветеринара. Хотілося б, щоб виділені гроші витратили за призначенням, а операції зробили якісно. Ми мріємо, про те, щоб усі бездомні тварини знайшли домівки, а на вулицях Костянтинівки стало безпечно»- поділилася Оксана.