29 лютого буває раз у п’ятиріччя, саме тому багато хто вкладає в цю дату сакральний та містичний сенс.
Ми продовжуємо нашу нерегулярну рубрику під умовною назвою «Історичні події та народжені видатні особистості у цей день». Оминути увагою 29 лютого ми просто не могли, тому дізнаємося, що цікавого сталося у цей містичний день.
Насправді, подій в історії було не так вже й багато.
У 1288 році в Шотландії у цей день жінкам дозволили першим пропонувати чоловікам укласти шлюб. Якщо чоловік відмовлявся, то мав сплатити штраф.
У 1504 році Христофор Колумб використав місячне затемнення для залякування ямайських індіанців. Це сталося під час четвертої експедиції мореплавця на службі Іспанської Корони. Ямайка стала однією з зупинок під час пошуку шляху до земель Південної Азії, котра була джерелом прянощів. Саме це й було метою експедиції.
Після 29 лютого у Швеції в 1712 році було 30 лютого. В історії декілька разів траплялося 30 лютого в різних країнах. Хоча, звісно, такої дати не існує. Спочатку у Швецькому королівстві хотіли перейти з юліанського календаря на григоріанський, але у 1711 році відмовилися від цієї ідеї та повернулися до літочислення за юліанським календарем.
Ще 30 лютого було в СРСР. У 1929 році було введено радянський революційний календар, де кожен місяць мав 30 днів. Таким чином, в Радянському Союзі в 1930 й 1931 роках існувало 30 лютого. Але вже у 1932 році такий календар скасували.
У 1768 році у костелі міста Бар (Вінницька область) проголошено Барську конфедерацію. Таку назву отримало військово-політичне об’єднання польської шляхти і римо-католицького духовенства проти короля Станіслава Августа Понятовського, протеже Катерини ІІ, та втручання Російської імперії у внутрішні справи Речі Посполитої.
Народилися 29 лютого
1784 рік – Лео Кленце, німецький архітектор, на рахунку якого декілька унікальних споруд. Стара Пінакотека в Мюнхені, яка є картинною галерею з унікальною колекцією творів мистецтва до 18 століття.
Валгалла у місті Регенсбруг – храм слави особистостей, які зробили великий внесок в німецьку культуру.
Пропілеї на Королівській площі Мюнхена, інакше кажучи – парадний вхід.
1792 рік – Джоаккіно Россіні, італійський композитор.
1860 – Герман Голлеріт – американський інженер та винахідник та засновник компанії IBM (International Business Machines Corporation), одного з найбільших виробників комп'ютерів та програмного забезпечення.
Також Герман створив табулятор (електронно-обчислювальна машина для обробки числової та беквеної інформації).
1912 – Яків Цегляр, український композитор.
1932 – Юрій Богатиков, радянський український співак.
1940 – Йожеф Сабо, український футбольний тренер.