Зношені труби тепломережі та водоканалу постійно латають. У Костянтинівці розриті двори, тротуари та дороги. Такі вулиці визивають багато нарікань у мешканців міста.
Журналісти сайту новин Костянтинівки 06272 отримують повідомлення про незакопані ями та незаасфальтовану дорогу після ремонтних робіт водоканалу та тепломережі.
«Біля нашого дому розрили яму, землю трішки загорнули та не вирівняли. Ми своїми силами засипали її, використовували будівельне сміття» - повідомили мешканці на пр. Ломоносова.
«Грязі по самі вуха, пройти біля дому, щоб не забруднитися неможливо, таке враження, що живемо не вмісті, а в селі» - йшлося у повідомленні жителів вул.Європейської.
«Коли дощ, то у Костянтинівці всюди грязюка»
То хто ж повинен ліквідувати наслідки ремонтних робіт?
Закон України «Про благоустрій населених пунктів» говорить, що «особа, яка виконала на об’єктах благоустрою земляні та/або ремонтні роботи, зобов’язана власними силами привести цей об’єкт благоустрою у належний стан або може у випадках, визначених пунктом 2 частини другої статті 19 цього Закону, сплатити його відновну вартість».
Тобто, якщо «водоканал» або «тепломережа» проводить ремонт, пошкоджуючи асфальтне покриття, то за логікою саме ця компанія повинна після його закінчення заасфальтувати місця розриву. Однак у статуті КП у напрямках діяльності немає жодного слова, що компанія може проводити роботи по відновленню дорожнього покриття.
Начальник управління ЖКГ Костянтинівки Дмитро Заварзін розказав:
«Закопувати котловани та вирівнювати землю повинна та компанія, яка проводила ремонтні роботи. З асфальтом складніше. Ми багато років пишемо листи керівникам «Донецьктеплоенерго» та «Вода Донбасу», а вони надсилають у відповідь, що не мають асфальту. За законом вони зобов’язані відновити асфальт. Ми навіть їм безкоштовно пропонували асфальтову крошку, щоб засипали перекопи. За минулий рік склали безліч адміністративних протоколів з порушення благоустрою»
Відновлення благоустрою не означає, що компанія повинна сама асфальтувати дорогу. Для цього вона може найняти підрядника, який заасфальтує розриту частину дороги.
«Якщо ремонт проводять на дорозі, то у мене повинні брати ордер на порушення об’єкту благоустрою. Якщо немає крайньої потреби руйнувати асфальт, то я такий дозвіл не даю»
Часто люди помічають, що розрити розрили, а прибрати за собою забули. Чому так відбувається?
«Після того, як котлован зарили, він повинен простояти 10-20 днів, в такому виді в якому є, щоб відбулася просадка грунту, та щоб не пошкодити труби. Часто буває, що закопають, наведуть лад, а труба лопається в тому самому місці, і доводиться знову розривати. Технологічний процес невідомий простим громадянам і вони хочуть, щоб дорога відновлювалась моментально після ремонту. Нерозуміння технології призводить до того, що комунальники постійно чують на свою адресу погані висловлювання» - пояснив Заварзін.
Начальник комунального господарства додав, що буде вдячний, якщо мешканці Костянтинівки будуть повідомляти адреси дворів, де залишилися викопані ями. Він направить туди відповідальних осіб.
Гаряча лінія Костянтинівської міськради: 095-036-16-19.