Громадяни продовжують виявляти вибухонебезпечні предмети у найрізноманітніших місцях.
Останній резонансний випадок трапився 29 лютого 2020 року в м. Дніпро. 8-річний хлопчик знайшов на вулиці сумку та вирішив подивитися, що всередині – і тоді роздався вибух. По попереднім даним здетонував фрагмент снаряду часів Другої світової війни. До лікарні хлопчика привезли в тяжкому стані – йому відірвало зап’ясток. Осколки пробили селезінку та пошкодили обличчя. Більше 4 годин за життя дитини в обласній лікарні боролися одразу три бригади медиків. На теперішній час загрози життю хлопчика вже не має.
Вибухонебезпечними предметами в наші дні можна вважати будь-яку
речовину або предмет, які здатні вибухати й завдавати чимало біди тим, хто не вміє з ними поводитись.
речовину або предмет, які здатні вибухати й завдавати чимало біди тим, хто не вміє з ними поводитись.
Вибухонебезпечні предмети становлять смертельну загрозу. До них належать: артилерійські снаряди, реактивні та інженерні міни, авіабомби, детонатори, ручні гранати, набої різних видів. Усі вони містять вибухові речовини й можуть вибухнути від незначного удару, струсу, переміщення, нагрівання їх в полум’ї.
Необхідно пам’ятати, що виявлені вибухонебезпечні предмети, які тривалий час перебували в землі чи воді, становлять ще більшу небезпеку. Від вологи при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки, що вибухають навіть від невеликого тертя, маленької іскри, незначного удару. Зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється: під впливом вологи вони деформуються, іржавіють і від найменшого дотику можуть вибухнути. Ця зброя може розірватися в руці. Відомо чимало випадків, коли хлопці, не підозрюючи про небезпеку, гралися знайденими предметами. Гра з вибухонебезпечними предметами загрожує втратою здоров'я не лише тому, хто вирішив погратися, але й товаришеві, який стоїть поруч. Тому в разі виявлення незнайомих предметів або схожих на вибухонебезпечні предмети.
Пам'ятайте: знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку.
Пам'ятайте: знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку.
• Негайно повідом поліцію за номером 102 та зателефонуйте до пожежно – рятувальної служби на 101!
• помітивши річ без господаря, обов'язково зверніться до працівника поліції та повідомте про це адміністрацію об’єкту;
• ні в якому разі не чіпайте знахідки і відійдіть від неї якнайдалі;
• не користуйтесь мобільним телефоном або іншими засобами радіозв’язку на відстані ближче ніж 50 м.