На цьому тижні Україна перейде на літній час. Як це зробити без стресів

У кінці березня українці переведуть стрілки годинника на годину вперед. Традиційно в ніч з суботи на неділю (з 28 на 29 березня) Україна перейде на літній час.

Як пережити цей період без стресів і хвилювань.

Для багатьох цей період проходить непомітно, але є такі люди, які на тиждень, а то й на два вибиваються з колії. Вчені розповіли, як пережити цей період.

Після переведення годинників, людському організму потрібно знову звикати до часу підйому і часу відходу до сну, тому багато людей відчувають недосипання, що веде до додаткового навантаження на серцево-судинну систему, втрати концентрації уваги і мігрені.

Дослідження показали, що кількість серцевих нападів у перший понеділок після переведення годинників, зростає на 25% і тримається на цьому рівні весь наступний тиждень. Автори дослідження пов'язують цей показник зі стресом. 

Для того, щоб швидше адаптуватися до переведення стрілок, потрібно заздалегідь починати змінювати свій звичний графік. Лягати спати на 15-20 хвилин раніше звичайного і вставати вранці раніше звичайного на 15 хвилин. Поступово цей час можна зрушувати.

Крім того, від переведення годинників страждають онкохворі та літні люди. Порушення сну викликає підвищення тиску і послаблення психічного здоров'я.

У перші дні адаптації зростає ризик інсульту і найчастіше він трапляється саме в ранкові години.

Статистика показує, що в період переведення стрілок на зимовий і літній час, збільшується кількість ДТП, суїцидів і нервових зривів.

Для того, щоб цей період пройти безболісно, слід більше бувати на свіжому повітрі, зменшити споживання гострої, жирної і солодкої їжі. Також виникає порушення в роботі внутрішніх органів через порушення синхронізації ритмів їх роботи з зовнішніми. Наприклад, системі травлення потрібно налаштуватися на переробку сніданку на годину раніше, мозку – на концентрацію, наприклад, під час керування автомобілем, та інше.

Замість великої кількості кави – пити зелений чай. Крім того, варто пити більше рідини.

Для тих, хто багато працює, варто зменшити навантаження на роботі в період адаптації і не засиджуватися допізна в офісі або біля комп'ютера.

Раніше ми писали про те, чому у світі почали переводити стрілки годинників.