Щодо Донецької області, то йдеться про комплексну відбудову, що почнеться після нашої перемоги і базуватиметься на аналізі та баченні економічного і соціального розвитку регіону.
Про це зазначив голова ДонОВА Павло Кириленко, який взяв участь у Міжнародному саміті міст та регіонів, де обговорювали повоєнне відновлення України.
Мета - це фактично не відновлення, а радше створення нової інфраструктури на принципах сталості, інклюзивності та естетики.
Ми розуміємо, що це стане значним викликом для держави, адже наша область має найбільший обсяг руйнувань, - підкреслив Кириленко.
Кириленко зазначив, що Донеччина найбільш урбанізована, міське населення у довоєнні часи становило 90,9 %. Обласна військова адміністрація та територіальні громади вже мають досвід роботи з деокупованими територіями, це Лиманська та Святогірська громади.
Відповідно вже розроблено алгоритм дій, в якому визначили пріоритети: розмінування та забезпечення безпечних умов для населення, відновлення нормальної життєдіяльності (електрика, вода, тепло) та надання адміністративних і соціальних послуг.
Обласна влада має добрий досвід синергії зусиль усіх можливих учасників для реалізації важливих для людей проєктів - обласного та місцевих бюджетів, коштів міжнародних організацій та коштів інвесторів. Відмітив він.
"Знаємо, що незважаючи на перешкоди та значні руйнування, у нашого регіону є майбутнє. Як колись, на межі 18 та 19 століть, він став локомотивом індустріальної революції завдяки німцям, бельгійцям, полякам, нідерландцям та багатьом іншім народам, які прийшли зі своїми технологіями і створили на цих теренах «промислове чудо», — так і зараз за підтримки міжнародних партнерів наш регіон відновиться і процвітатиме!", - пообіцяв Павло Кириленко.