Станом на 25 серпня жителі Донеччини подали 2417 заявок на отримання допомоги на відновлення зруйнованого чи пошкодженого бойовими діями житла та 58 заявок на компенсацію по програмі "єВідновлення". З них позитивну відповідь отримали 866 заявників: загальна сума виплат їм на ремонт — 62 мільйони 746 тисяч гривень.
Про це на брифінгу повідомила заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Лариса Гусева, пише Суспільне.
За її інформацією, з моменту старту програми "єВідновлення" жителі Донеччини подали 2417 заявок на отримання допомоги на відновлення зруйнованого або пошкодженого житла. А з 16 серпня надійшло 58 заяв на отримання компенсації за зруйноване житло.
"Наразі розглянули 1811, з них 866 позитивно розглянуті, вже отримали компенсацію на загальну суму 62 мільйони 746 тисяч гривень", — розказала Гусева.
Вона додала, що з 2417 заяв, 185 заяв надійшли від власників житла, яке знаходиться у зоні активних бойових дій. До таких будинків наразі комісія не може потрапити, аби їх обстежити, і відповідно ухвалити рішення про виплату компенсації.
Ще 1005 заявників отримали негативну відповідь щодо компенсації. Як розказала посадовиця, є три причини, через які комісії відхиляють заявку:
Перша причина відмови — комісія не може потрапити до будинку, або квартири для обстеження.
"Людина подала заявку, а сама виїхала за кордон і не залишила нікому ключів від свого житла. У комісії є лише місяць, щоб надати відповідь заявнику. Якщо протягом місяця людина не надала доступ до свого помешкання для обстеження, то комісія ухвалює негативне рішення. Такі люди зможуть повторно подати заявку на допомогу", — пояснила Гусева.
Друга причина відмови — це відсутність повного комплекту документів.
"Від людини потрібна лише одна довідка — це довідка про несудимість, інші документи комісія бере з реєстрів. Цю довідку можна замовити в Дії, вона буде готова протягом 10 днів", — пояснила посадовиця.
Третя причина відмови — житла немає в реєстрах.
"Зараз Донецька ОВА підготувала лист на три міністерства: Мінцифри, Мінінфраструктури та Мін'юст з проханням спростити механізм надання компенсацій для людей, які втратили документи, а їх житла немає у відповідних реєстрах", — додала Гусева.
Також за інформацією заступниці директора департаменту, комісії на Донеччині отримали 30 заяв з тимчасово окупованих територій.
"Також надійшли 28 заяв з Маріуполя та по одній з Донецька та Ясинуватої, де станом на сьогодні ще не працює програма з надання компенсації. Старт цієї програми планується у жовтні 2023 року", — додала Гусева.