Донецька область веде переговори з американським штатом Нью-Йорк про побратимство.
Про це повідомила Донецька обласна військова адміністрація, передає Укрінформ.
«Перший раунд переговорів між Донеччиною та штатом Нью-Йорк (США) про побратимство відбувся 8 січня», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін підкреслив, що це важливий крок для майбутнього відновлення та подальшого розвитку Донеччини.
За словами Філашкіна, він подякував Уповноваженому Вашингтонського офісу штату Нью-Йорк Безілу Сеггосу та президенту і генеральному директору Громадської організації «Український фокус» в США Броку Бірману за особисту безпосередню участь у доставці допомоги українським військовим на передову.
«Мені відомо, що пан Сеггос бував у містечку Нью-Йорк Донецької області. Хочу звернути увагу, що це історична назва міста, яка була повернута йому декілька років тому. США - це країна, що найбільш потужно надає допомогу Україні – як військову, так і гуманітарну. Ми отримуємо її від Уряду США, від USAID, від міст-побратимів та звичайних американців-волонтерів», - зауважив Філашкін.
Він також повідомив, що міста Лиман, Святогірськ та Краматорськ уже мають побратимство з містами штату Коннектикут, а Сіверська та Дружківська громади ведуть перемовини щодо побратимства.
«Для нас має величезне значення та допомога, яку надають міста-побратими, але більше для нас важливо, що це побратимство є додатковим елементом визнання легітимності та українського майбутнього наших міст», - заявив керівник ОВА.
Він підкреслив, що публічним підписанням меморандумів про співпрацю міста США підтверджують, що вони «визнають абсурдною та незаконною спробу Росії зробити Донецьку область своєю власністю».
Філашкін висловив вдячність керівництву штату Нью-Йорк за увагу до Донеччини, а також оптимізм щодо підписання меморандуму та сподівання на подальшу спільну роботу.
Як повідомлялося, Донеччина постійно перебуває під обстрілами з боку російських військ, ворог щодня вбиває та травмує цивільних жителів, руйнує житлові та адміністративні будинки, інфраструктурні та цивільні об'єкти у регіоні.