Паралімпійці з Донецької області протягом Паралімпійських ігор в Парижі здобули 20 медалей у різних видах спорту.
Про це під час засідання колегії управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації повідомив заступник голови Донецької ОДА Ігор Бойко.
Про це повідомляє Донецька обласна державна адміністрація. «
На території Донеччини сьогодні точаться найзапекліші бої, проводиться масова евакуація населення, але розвиток фізичної культури та спорту не припиняється. Ціла низка закладів цієї сфери релокована в інші регіони України – їхня діяльність і надалі спрямована на виховання здорового й сильного молодого покоління, на згуртування переселенців із Донецької області регулярною руховою активністю. Наші провідні спортсмени і тренери продовжують прославляти Україну на міжнародних змаганнях. Зокрема, на Паралімпійських іграх у Парижі завдяки представникам Донеччини прапор України підіймався 20 разів на п’єдесталах пошани. Але ми вже дивимося в майбутнє, і нині розглядаємо проєкт Регіональної цільової програми розвитку фізичної культури і спорту в Донецькій області на 2025-2029 роки. Спільними зусиллями зробимо все можливе, аби зберегти кадровий потенціал регіону, і щоб спортивне життя Донеччини було наповненим та яскравим на здобутки», – наголосив заступник очільника області.
Начальник управління фізичної культури та спорту Донецької облдержадміністрації Володимир Мицик зазначив, що підтримка спортивної сфери з боку очільника регіону Вадима Філашкіна в складні воєнні часи є дуже вагомою. Так, наразі 77 спортсменів і 29 тренерів отримують щомісячні стипендії. Для переможців і призерів офіційних міжнародних змагань серед дорослих передбачені одноразові грошові винагороди. 22 перспективні атлети з олімпійських видів спорту, які включені до складу Донецької обласної штатної команди резервного спорту, щомісяця отримують заробітну плату.
Володимир Мицик також повідомив, що для внутрішньо переміщених осіб із Донецької області створена Google-мапа зі спортивними секціями (http://surl.li/wmqzht), де всі бажаючі можуть обрати вид активності для себе.
Під час колегії були підведені попередні підсумки реалізації заходів Регіональної цільової програми розвитку фізичної культури і спорту в Донецькій області на 2022-2024 роки. Спільними зусиллями вдалось зберегти 68% штатних працівників сфери фізичної культури і спорту області. Попри воєнні виклики, продовжується реалізація соціального проєкту «Активні парки – локації здорової України»: протягом 2023 року для мешканців Донеччини проведено 550 заходів, у першому півріччі 2024 року – 217 активностей. Також він повідомив, що у 2022 році відбулися 104 обласних змагання, у 2023 – 162 змагання, цього ж року вже проведено 145 змагань.
Регіональна цільова програма розвитку фізичної культури і спорту в Донецькій області на 2025-2029 роки передбачає створенню умов для фізичної активності і спортивних занять, збереження спортивних традицій Донеччини, діджиталізація сфери фізичної культури та спорту Донецької області. Основними завданнями програми є впровадження безбар’єрності у масові спортивні заходи, розвиток дитячо-юнацького, резервного та спорту вищих досягнень, підтримка спортивної інфраструктури та цифровізація.
Подальший розвиток спортивної галузі проходитиме під знаком масштабної реформи, ініційованої Міністерством молоді та спорту України. Її суть – створення умов для динамічного розвитку клубної системи, а також надання спортивним федераціям більше повноважень та відповідальності.
Внаслідок реформи громадські організації та клуби повинні стати важливими осередками спортивного життя – цей перехід від сталої системи ДЮСШ буде поступовим і враховуватиме потреби всіх учасників процесу.