За допомогою траншеєкопача фахівці можуть створювати рови будь-якої протяжності та конфігурації. Але це не всі функціональні можливості популярних механізмів. Первинна підготовка грунту, розпушування, зняття полотна дороги, вирізка блоків - це далеко не всі операції, що виконуються агрегатами. Якщо модель укомплектована спеціальними пристроями, вона навіть може укладати кабель, відвалювати пласти землі. Таким чином, одна машина виконує цілий комплекс робіт. На сайті https://enerprof-building.com.ua/ ви зможете підібрати обладнання для промисловості.
Плюси роботи траншеєкопачів
Основна перевага - це мінімізація тимчасових і трудових витрат. Але сучасні агрегати надають й інші позитивні сторони їх використання:
-
Після роботи механізму краї траншеї залишаються рівними, відрізаними. Тому повторний відвал землі зводиться до мінімуму;
-
Щільність грунту при роботі копача траншей майже не має значення. Хороша машина здатна своєю потужною ріжучої силою працювати навіть з асфальтом і іншим дорожнім полотном;
-
Транспортування грунту стає не таким витратним;
-
Якщо правильно підібрана модель і нею керує досвідчений оператор, глибина, протяжність і конфігурація траншей будуть оптимальними;
-
Якщо область роботи лежить на дорожньому покритті або біля нього, то руйнування бетонного та асфальтного шару буде незначним;
При цьому потрібно врахувати ще деякі фактори. Наприклад, механізм може працювати в будь-яку погоду. Умови зовнішнього середовища не мають для нього ніякого значення. Це означає, що поставлені та заплановані завдання будуть вирішуватися без зривів терміну. При цьому потрібно врахувати, що дуже важливою є робота спеціаліста, керуючого агрегатом. Він підбирає оптимальні режим і спосіб вирішення завдання.
Види траншеєкопачів
Прийнято виділяти три основних види техніки, призначення якої копати траншеї. Основна їх відмінність - конструкція спецтехніки.
Один із видів відрізняється тим, що машини не є самохідними. Тобто це агрегати, що кріпляться на інші технічні засоби. Найчастіше це роторні або гусеничні екскаватори. Їх маркування ЕГТ або ЕРТ. Інженерні мережі та комунікації прокладаються саме за допомогою цих машин. Тим більше, що вони можуть оснащуватися додатковим устаткуванням, здатному працювати на мерзлих грунтах. Цей вид відрізняється високою продуктивністю.
У горах і на складному ландшафті себе добре показали барові машини. Вони бувають на пневмоколісному або гусеничному ходу. Для вузьких і глибоких траншей підходять плунженерійні агрегати.
Ще одне питання, яке цікавить багатьох - що краще, орендувати техніку або скористатися послугами фахівця на його агрегаті. Хоч другий варіант здається дорожче, він дозволяє заощадити, адже досвідчений оператор зробить все швидко, точно, без зайвих витрат і проблем.
Робота на такій специфічній техніці вимагає певних навичок і знань. Не кожен навіть давно працюючий тракторист впорається з траншеєкопачем. Особливо якщо процес капання і прокладки мережі поєднані, що дозволяють робити деякі моделі.
Перед вибором потрібно зробити аналіз всіх можливих варіантів і визначити найкращий для своїх цілей і вихідного матеріалу і краще це зробити на сайті https://enerprof-building.com.ua/product-category/tesmec/transheekopateli-i-kamnedrobilki/kamnedrobilki-rock -hawg-rh /