Архітектура ділянки, яка покрита тротуарною плиткою, найчастіше залежить від способів укладання, колірної гами і геометричного планування покриття. Якісна плитка буде стійкою до поганої погоди та суворих кліматичних умов. А це, в свою чергу, визначається якістю матеріалу, з якого зроблена плитка, товщиною полотна, способом укладання. Укладання тротуарної плитки виконується відповідно до норм і правил, за якими робиться ця робота підрядною організацією на сайті оголошень https://300x.in.ua/uk/.
Особливої уваги потребує укладання плитки на великих площах. Зазвичай вони несуть інтенсивні навантаження - в парках, на автостоянках, під'їзних дорогах. Укладання плитки на них здійснюється професіоналами. Якщо тротуарна плитка укладається у дворі, на садових доріжках або прибудинкових територіях, то цю роботу можна зробити самим. Головне - якісно підготувати підставу і правильно укласти плитку.
Вибираючи тротуарну плитку, потрібно звертати увагу на навантаження, що припадають на дану площу. Чим товща плитка (більше 60 мм), тим більше її витривалість до навантажень.
Перший етап роботи пов'язаний з підготовкою підстави для укладання плитки та з розміткою. Слід визначити місце покриття, стоків для відведення води, щоб запобігти потраплянню її в фундамент близько стоячих будівель.
Після розмітки лопатою знімається верхній шар ґрунту (до 50 см для великих навантажень і до 20 см - для помірних), потім насипаються пісок і щебінь. Поверхня розрівнюється за допомогою граблів або швабри.
У подушці для тротуарної плитки має бути три шари. Спочатку засипається щебінь (10-15 см) з запасом для трамбування. Утрамбувавши, слід встановити окантовку. Товщина другого шару приблизно 7 см. Третій шар складається з піску, який засипається товщиною в 1 см. Цей шар не підлягає утрамбуванню, лише вирівнюється.
Потім слід приступити до встановлення бордюру. Його встановлюють на фундамент з бетону шириною в 20 см. Бордюр надійно закріплюється, його висота повинна бути не менше 15 см.