Сільське господарство та вирощування рослин є однією з основних галузей економіки у всьому світі. Однак, щоб правильний розвиток у переважної більшості культур був можливим, необхідно використовувати відповідні системи удобрення. Це пов’язано з тим, що без використання ретельно відібраних добрив ріллі стали б безплідними. На щастя, наш центр пропонує вам на сайті https://harvest-center.com.ua/kompleksni-mineralni-dobriva/ широкий асортимент продуктів, що захищають та підтримують розвиток рослин.
Що таке мінеральні добрива?
Рослини – це живі організми, які потребують їжі. І хоча основою їхньої рослинності є світло і процес фотосинтезу, що відбувається в їхніх клітинах, для життя їм потрібні й інші компоненти, взяті з ґрунту. Варто пам’ятати, що для правильного розвитку рослин важливо, щоб у ґрунті були такі елементи, як:
- азот,
- фосфор,
- калій,
- кальцій,
- магній,
у легкозасвоюваній формі, тобто такій, яка може засвоюватися кореневою системою, а потім трансформуватися у своїх клітинах. Тому їх використовують для підтримки розвитку рослин і забезпечення їх кількістю елементів, необхідних для правильної підгодівлі рослин, яка необхідна не тільки при великих посівах, але і на присадибній ділянці. Не можна приховати, що найефективнішими і найбільш часто використовуваними в цій галузі є мінеральні добрива, які містять дуже висококонцентровані поживні речовини. Основний поділ добрив поділяють на сухі (гранульовані) та рідкі добрива. Тим не менш, їх також можна розділити за складом, це:
- однокомпонентні добрива – дають можливість заповнити дефіцит специфічного компонента, якого не вистачає рослинам. До них відносяться азотні, фосфорні, калійні або магнієві добрива. Однак для використання однокомпонентних препаратів необхідно мати відповідні знання про рослини та їх вирощування, тому щоб визначити, якого елемента не вистачає в ґрунті, варто отримати трохи більше інформації про симптоми дефіциту окремих мікро- та мікроелементів;
- багатокомпонентні добрива (NPK) – мають конкретні пропорції N – азоту, P – фосфору, K – калію та однакові терміни сівби за всіма їх інгредієнтами, що дозволяє раціонально вносити добрива в полі. Багатокомпонентні продукти рекомендуються для більш родючих ґрунтів із регульованим рН і принаймні середнім багатством фосфору та калію.
При використанні мінеральних добрив слід дотримуватися рекомендованих виробником доз, так як дуже легко обпалити рослину.