Коли люди одружуються, заведено говорити, що це один раз і назавжди. Однак почуття, що виникли раптово, не завжди можуть стати гарантією безтурботного та щасливого сімейного життя. У результаті люди переривають стосунки.
Подати заяву на розірвання шлюбу онлайн ви можете вже зараз на сайті razvod-online.com.ua!
Важлива статистика
Важливо наголосити, що нещодавно органи реєстрації громадянського стану зареєстрували позитивну статистику – з січня по червень 2021 року в органах реєстрації цивільного стану було зареєстровано 64 951 шлюб та 9 447 розлучень. Тобто одружувалися жителі країни майже в сім разів частіше, ніж розлучалися. Проте йдеться про пари, які розлучалися через РАГС, - без дітей, майнових та інших претензій один до одного.
Дізнатися більше про можливість розлучення в онлайн режимі ви можете за посиланням https://razvod-online.com.ua!
Складніше ситуація складається з розлученнями пар, які вже встановилися, які припиняють відносини через суди. Процес набагато складніший, держава неодноразово рекомендує людям зберегти шлюб. Важливо мати на увазі, що сімейні психологи радять продовжувати працювати над відносинами і збільшувати емоційну близькість. Тим не менш, існує безліч причин, з яких люди не хочуть зберігати відносини.
За даними суду, за останні п'ять років у країні пік подання заяв на розірвання шлюбу припав на 2019 рік, коли до судів надійшло понад 80 тисяч заяв. Минулого року до судів надійшло на 17 тисяч менше заяв – 63 тисячі.
Примітно, що в період карантинних заходів та пандемії кількість заяв на розірвання шлюбу, що надходять до суду, значно знизилася. Також у країні минулого року знизилася кількість розлучень, які дозволяються без звернення до суду. У березні 2020 року розлучилися за допомогою РАГСу дві тисячі пар, тоді як у 2019 році ця цифра перевищувала позначку чотири тисячі пар.
Українці стали менше розлучатися
Варто зазначити, що, згідно зі статистичними даними, найчастіше ініціаторами позовних заяв про розірвання шлюбу є жінки. Роком раніше з 63 тисяч заяв про розірвання шлюбу 68 відсотків надійшли від жінок. За сім місяців поточного року від жіночої статі надійшло 58,5 відсотка заяв на розлучення.
Однак із 46 тисяч позовів, що надійшли, на розлучення цього року шість тисяч так і не дійшли до зали судового засідання. У понад п'яти тисячах випадків суперечка між подружжям була врегульована за допомогою медіатора. В інших випадках подружжя:
- відмовлялося від позову,
- укладало мирову угоду,
- приходило до врегулювання спору за допомогою адвокатів у порядку партисипативної процедури.
За даними суду, лише 15% заявників передумують розлучатися.