Саме у тому як зварити каву, що матиме і яскравий аромат, і одночасно збереже потрібну міцність, полягає найбільша і нерозгадана на всі 100% таємниця кавоваріння. Кожен, хто готує каву вирішує її для себе по-своєму. Однак можна дати декілька порад як досягти балансу, чи хоча б спробувати створити ідеальний напій.
Почати експеримент варто з вибору кави. Купити каву необхідно саме ту, яка найбільше смакує. Тепер залишається лише досягти саме того балансу, який буде підходити як власнику кавомашини, так і тим, хто буде також пити цей чудовий напій.
Баланс смаку залежить від помелу
Налаштування характеристик смаку залежить від того, яка крупність є у помелених зерен. Це може або зменшувати або навпаки – збільшувати міцність. Зерна з дрібним помелом посилюють аромат, надають йому насичений смак:
· в дрібно помеленій каві відчувається терпкість;
· дрібно розмелені зерна кави створюють напій з гіркуватим присмаком;
· заварювати дрібно розтерту каву можна довше і тоді кількість кофеїну буде більше, але смак стане густішим, менш витонченим.
Зерна з кислуватим, більш м’яким смаком у крупному помелі будуть проте кислішими на смак.
Професійні баристи для зменшення гіркуватого присмаку просто регулюють помел кави. Тоді вона залишається насиченою, проте гіркота зменшується, а смакові якості – поліпшуються. Інтернет-магазин zavari.ua пропонує якісні сорти кави на різні смаки та різного обсмаження, які будуть чудово смакувати як для професійних кав’ярень, так і для домашнього вжитку.
Як можна регулювати смак додаванням води та крупністю розмелювання зерен
Не тільки зменшення або збільшення помелу впливає на смакові якості у напою. Балансувати смак можна додаванням потрібної кількості води. Тут найбільш важливим є точність і розуміння залежності об’єму води та смаку кави:
- об'єм чашки 40 мл – напій дає кислуватий присмак;
- великий помел для ристрето або еспресо – напій м'якший, нейтральніший на смак;
- якщо об’єм понад 40 мл і використано дрібне розмелювання зерен, у каві головну ноту смаку має гірчинка;
- 40 мл води і крупний помел – і кава стає ароматною та дає присмак кислуватості.
Ще один важливий регулятор міцності та гіркоти у кавовому напої – обсмаження. Якщо зерна мають темне обсмажування, кава буде міцна, вона буде зберігати гіркуватий присмак.
Навпаки – світле обсмажування і крупні часточки після перемелювання – гарантія м’якої, нейтральної на смак кави.
Регулювання смаку за допомогою крупності помелу, додавання певної кількості води та тривалості заварювання – це справжнє мистецтво. Якщо мова йде про заварювання за допомогою професійної кавомашини, тоді напій маємо високої якості та збалансованих показників. Але навіть у звичайній кавовій машині можна досягти хороших результатів, якщо дотримуватися рекомендацій та розуміти як балансується гіркота, міцність та смакові властивості кавового напою.