Перший стрічковий транспортер був випробуваний в 1913 на складальному цеху автозаводу Генрі Форда в США. Завдяки цьому пристрою виробництво прискорилося в кілька разів, і незабаром системи безперервного потоку увійшли в промислову практику в гірничодобувній галузі, а потім поширилися повсюдно. Сьогодні транспортери є безперечними лідерами промислового обладнання, застосовуючись у всіх сегментах економіки промисловості.
Вигідно купити транспортну стрічку можна на https://konvejer.com/!
Робочим елементом конвеєрної установки служить гнучка прогумова стрічка, зімкнута в кільце. У процесі експлуатації обладнання, вантажонесучий та тяговий орган зношується та замінюється новим виробом з аналогічними параметрами та властивостями. Від правильності підбору характеристик полотна залежить продуктивність і безперебійність дії транспортної лінії. Таким чином, перед тим, як вибрати конвеєрну стрічку, необхідно встановити геометричні та технічні показники, категорію умов експлуатації.
Структура конвеєрного полотна утворена гумовими зовнішніми обкладками та армуючим каркасом, що складається з текстильних прокладок прогумованої технічної тканини, що з синтетичних волокон. Головний параметр транспортерної стрічки - міцність, тобто стійкість до розриву при розтягуванні, що визначає непогрішність тягового сердечника при експлуатаційних випробуваннях.
Транспортні стрічки, які спроектовані для проходження служби в температурному режимі від -40 до +65 градусів, розглядаються як продукція загальнопромислового стандарту. Стрічки загального призначення, які пропонує компанія konvejer.com, за ступенем навантаження класифікуються на серії для легких, середніх та важких випробувань. Оцінюючи категорію умов експлуатації, орієнтуються на такі фактори, як:
- формат,
- абразивність,
- насипна щільність вантажу,
- висота його падіння,
- швидкість і напрямок руху полотна в точці завантаження,
- принцип розвантаження,
- вологість навколишнього середовища або матеріалів, що транспортуються,
- найменша температура повітря,
- умови виконання техобслуговування.
Важливими показниками щодо ступеня навантаженості транспортерної лінії виступає довжина конвеєра, ширина вантажонесучої доріжки, продуктивність системи.
Точний вибір конвеєрної стрічки ґрунтується на конкретних умовах її експлуатації. Так, якщо стрічка використовується для транспортування важких та великогабаритних вантажів, вибирайте міцніші стрічки. Для вантажів меншого об'єму та розмірів підійдуть стрічки, що полегшують переміщення.