Від якості сну залежить те, як буде проведений наступний день. Якщо ви не відпочинете належним чином, то зранку будете майже таким же втомленим, як і ввечері. День буде супроводжуватися втомою, поганим настроєм, роздратованістю.
Те, що під час нічного сну ви не відпочили належним чином, свідчить про необхідність придбати новий матрац. Саме від того, на чому ви спите, залежить рівень вашого комфорту, глибина сну та результат відпочинку. Найкращим рішенням у більшості випадків буде купити матрац ортопедичного типу.
Що таке ортопедичний матрац, його задачі
Так називають матраци, які цілеспрямовано розроблялися для підтримання правильного та зручного положення тіла. Його використання на спальному місці неодмінно дасть ефект вже після першої ночі, оскільки:
- він підтримуватиме хребет, голову, таз, ноги та ін. у правильному положенні впродовж всього сну;
- рівномірно розподілить навантаження, що дозволить вам уникати незручних поз під час лежання.
Результатом цього стане максимальний комфорт, відсутність болю в різних відділах хребта та інших частинах тіла. Також ортопедичний матрац корисний для профілактики сколіозу, артриту, остеохондрозу та ін. Не варто забувати і про позитивні наслідки від повноцінного відпочинку. Він впливає не лише на настрій і працездатність, а й на загальний стан здоров’я та самопочуття.
Чим відрізняються ортопедичні матраци
Між собою вони відрізняються за рядом характеристик, а саме:
- Наявність пружин. Існують пружинні моделі і безпружинні. В перших можуть застосовуватися пружинні блоки з різними характеристиками. В других їх замінюють кокосове волокно, пінополіуретан, натуральний латекс та інші наповнювачі. Визначити, що краще — пружинний чи безпружинний матрац, неможливо, адже у кожного користувача свої потреби, критерії якості і комфорту.
- Жорсткість. В залежності від цієї характеристики матраци діляться на жорсткі, середньої жорсткості та м’які. Вибір варто робити з урахуванням віку та ваги користувача. Занадто м’яка, або навпаки, жорстка модель не зможе забезпечити достатній рівень зручності.
- Зонування. В сучасному ортопедичному матраці кількість зон жорсткості варіюється в межах 3 і 7. В цьому випадку також не можна сказати, який варіант кращий. Все залежить від конкретного користувача. Єдине, що можна стверджувати точно, то це те, що зонування посилює ортопедичні властивості матрацу.
- Кількість активних сторін. Матрац може бути одностороннім і двостороннім. Останній можна перевертати та спати на кожній стороні по черзі. Це дозволяє продовжити строк його служби та зберігати необхідний комфорт якнайдовше.
- Ефект зима/літо. В таких виробах одна сторона виконана з легкого матеріалу, який добре вентилюється та сприяє виведенню зайвого тепла. Інша, навпаки, зроблена так, щоб тепло якнайкраще зберігалося.
Ортопедичні матраци відрізняються й багатьма іншими характеристиками, які необхідно обов’язково враховувати при покупці. Дуже добре проаналізуйте їх та підберіть під себе, адже це в будь-якому випадку позначиться на зручності.