Внутрішньопідлогові конвектори призначені для вбудовування в підлогу, особливо в місцях, що не допускають розміщення більш високих агрегатів, наприклад біля французьких вікон, переходів в оранжереї, входів у холи, виходів тощо. Їх розміщують як у громадських будівлях (магазини, адміністративні будівлі), а також у житлових будинках. Різні колірні виконання накладних ґрат забезпечують можливість використання цих конвекторів у будь-якому інтер'єрі.
Характеристики опалювального обладнання
Внутрішньопідлогові конвектори – це вбудовані в підлогу нагрівальні елементи. Зазвичай вони мають корпус з листового металу у формі ванни і розміщуються в місцях, найбільш схильних до холоду. Типові для підлоги біля вікон, великих скляних стін і дверей, що примикають до відкритого простору, для терас, садів тощо. Основою конвектора є теплообмінник опалення, розташований у ванні зі сталевого (найчастіше нержавіючого) листа, який підключається до двотрубної системи гарячого водопостачання, але може застосовуватися і однотрубна система.
Деталі внутрішньопідлогового конвектора:
- захисна решітка,
- опорна планка решітки,
- накладка,
- теплообмінник,
- різьбове з'єднання для з'єднання з трубою,
- опорна основа теплообмінника.
Вибір конвектора
Конвектор підбирається залежно від необхідної теплової потужності, форми, довжини, ширини та глибини, типу середовища та способу підключення.
Якщо в приміщенні є ще один нагрівальний елемент, то сума потужностей обох елементів повинна відповідати тепловим втратам. Випускаються конвектори, що працюють тільки на природному припливі повітря, без вентилятора або з одним або двома вентиляторами.
У більшості вентиляторів є можливість перемикання кількості обертів. Вентилятор є джерелом шуму. Тому використовуються дуже тихі осьові або, частіше, набагато тихіші радіальні вентилятори. Шум від конвекторів з сучасними вентиляторами, а точніше їх акустичні характеристики і, перш за все, рівень звукового тиску в місці часто нижче звичайного шумового фону, тому конвектор не чути. Зі збільшенням швидкості обертання вентилятора збільшується рівень шуму, тому вибирати конвектор необхідно не тільки за потужністю, а й за шумом, що виробляється за необхідної потужності.
Форми конвекторів можуть копіювати контури приміщення. Крім прямих, випускаються напівкруглі форми різного радіусу і довжини.