Опалення – дуже важлива тема практично у будь-який час, особливо з погляду екології та витрат. Однак їй слід приділити особливу увагу особливо при будівництві або реконструкції житла. Тепла підлога сьогодні дуже популярна, і це не дивно, адже навіть легкого дотику ноги достатньо, щоб викликати дуже приємні відчуття. І таке ж почуття може викликати внутрішньопідлоговий конвектор, можливо незаслужено оповитий для багатьох таємницею.
Розбираємось в особливостях приладу
Під терміном «тепла підлога» більшість людей представляють або змійовик з гарячою водою, поміщений під придатний для ходьби шар підлоги, або електричні нагрівальні мати, кабелі або фольгу. Однак з точки зору загального принципу конвектори, встановлені в підлозі, також можна вважати теплими підлогами.
Вони займають лише невелику його частину. Їх зазвичай розміщують біля великих площ скління перед французькими вікнами, скляними стінами або біля дверей на балкон.
Їх можна вбудувати не тільки в підлогу, а й у сходи перед входом на терасу. Сучасні конвектори можуть обігрівати та охолоджувати, спеціальні моделі також можна встановлювати у вологих приміщеннях, наприклад біля басейнів тощо.
Ефективне та економічне опалення
Принцип обігріву чи охолодження внутрішньопідлогових конвекторів ґрунтується на так званій конвекції, тобто на обтіканні стін повітрям. Холодне повітря на нижньому рівні приміщення піднімається після нагрівання.
При поступовому охолодженні знову опускається на землю, де повторно нагрівається конвектором. Крім того, кладка не нагрівається і не охолоджується, а тільки вищезгадане повітря, завдяки чому приміщення швидше нагрівається або остигає.
Теплоносієм є вода, але в порівнянні зі стандартними радіаторами конвектори працюють зі значно меншим об'ємом води (близько десяти відсотків), терморегуляція відбувається швидше, і при нагріванні такої малої кількості води та вищої швидкості нагрівання експлуатаційні витрати менші. помітно знижується при вищому тепловому комфорті.
Вибір конвектора впливає на тип підлоги
Продуктивність конвекторів для конкретного приміщення залежить від тепловтрат приміщення, а якщо там встановлені й інші нагрівальні елементи, то сума всіх потужностей повинна дорівнювати тепловтратам приміщення або повинна бути вищою.
Функціонування внутрішньопідлогових конвекторів може бути засноване на природному припливі повітря або вони можуть бути оснащені одним або двома вентиляторами, як правило, з можливістю зміни швидкості.