Морква – популярна культура, яку можна зустріти на будь-якому городі. Вона відноситься до дворічного типу овочів, тому в перший рік вегетації, формує розетку листків та коренеплід. Після її зберігання при низькій температурі і висадці в ґрунт, на другий рік, рослина починає створювати розетку листків і дає насіння. Щоб отримати добрий урожай, потрібно забезпечити відповідні умови для періоду зростання.
До чого вимогливий коренеплід?
Перш ніж сіяти насіння надранньої моркви, треба розуміти, яка температура їй підходить. Сама по собі, культура вважається холодостійкою. Насіння починає активно проростати, коли стовпчик термометра досягає позначки +5С. За таких умов перші сходи починають з'являтися через 3-4 тижні. Зі збільшенням температурного показника до +12С – час сходження паростків скоротиться на 2 тижні, а при +20С – до 7 днів.
Городникам потрібно розуміти, що оптимальна температура повітря для активного росту рослини – +18-25°С. Незначний приріст коренеплодів може тривати до середини осені, коли повітря охолоджується до +6С. Проводити збирання моркви потрібно до настання стійких холодів.
Правила висадки
Посів починають весною, коли ґрунт прогрівається до +8С. Це дозволяє вкоренити культуру і сприятливо позначається на розвитку асиміляційного апарату. Зменшення температури повітря в цей час до -3С не позначається на рослинах. Процес цвітіння та запилення відбуватиметься активніше, при +20С. В інтернет-магазині https://harvest-center.com.ua/nasinnya/ пропонується широкий асортимент сортів моркви, що дозволить підібрати оптимальний варіант.
Забезпечення освітлення та рівня вологості
Коренеплід відноситься до рослин довгого світлового дня, що збільшує накопичення корисних речовин. Влітку, коли довжина дня становить 14 годин, морква росте на 2-3 грами на добу. Недостатня кількість світла призводить до витягування листків, що уповільнює приріст кореневої системи. Культура менш світлолюбна, ніж інші овочі, тому її посів проводять під покрив зернових. Після їх збору виконується розпушування міжряддя, що прискорює наростання листків.
Морква не така вимоглива до рівня вологості, але для її нормального зростання, треба забезпечити рівномірне зволоження ґрунту протягом усього вегетаційного періоду. Це пов’язано з тим, що у складі коренеплодів міститься до 90% води.