Керування механічним інвалідним візком під силу не кожному користувачу. Для цього важливо, щоб у хворого були міцні руки. В іншому випадку йому потрібно знайти доглядальницю або замовити інвалідний візок на електроприводі.
Керувати засобом пересування просто, повертаючи джойстик. Найчастіше знайти його можна в підлокітнику. Але є й моделі колясок, де джойстик схований у підніжці.
Такі візки прості у використанні, дозволяють хворому самостійно виконувати певні побутові задачі, обслуговувати себе. На них легко пересуватися будинком і здійснювати тривалі прогулянки без допомоги супроводжуючого. Це дає пацієнту певну свободу, робить його незалежним, що досить важливо для людини, прикутої до місця.
Основні характеристики електричних інвалідних візків
Переважна більшість конструкцій може бути використана як для дому, так і для вуличних прогулянок. Пропонуємо ознайомитися з характерними для них особливостями:
- Завдяки електродвигуну з акумуляторами пристосування здатні розігнатися до 6-8 кілометрів на годину. Залежно від потужності, вони можуть проїхати як 10, так і 40 км. Певні моделі комплектуються двома батареями.
- Особливості конструкції, матеріал, додаткові опції, що підвищують комфорт користувача, впливають на вагу інвалідного візка з електроприводом. Показник може варіюватися від 90 до 165 кг.
- Від типу коліс залежать умови використання засобу. Вони можуть бути пневматичними з протекторами або литими, з центральною, передньою або задньою провідною віссю.
- Максимальне навантаження, яке здатна витримати конструкція, становить 200 кг.
В більш просунутих моделях може бути присутній вертикалізатор або автоматичний підіймальний пристрій. Завдяки їм пацієнтові простіше сідати в крісло і висаджуватися з нього, дотягуватися до предметів, розташованих на висоті.
Додаткові можливості
Серед додаткових функцій, які може мати крісло інвалідне з електроприводом, називають такі:
- Наявність амортизації на задньо- і передньопривідних електровізках. Такі моделі можуть використовуватися для поїздок нерівним дорожнім покриттям.
- Присутність світлових сигналів і габаритних вогнів. Завдяки їм, користувач зможе пересуватися дорогами міста навіть у темну пору доби. Додатково конструкції можуть оснащуватися світловідбивачами, світловою сигналізацією, дзеркалами заднього виду.
- Комплектація кошиком. Даний аксесуар дозволяє перевозити невелику кількість речей, продуктів тощо.
- Складна конструкція. Щоб інвалідні візки з електроприводом для вулиці було простіше транспортувати, виробники оснащують конструкції складною спинкою, знімним підголовником, відкидними підлокітниками, швидко зйомними колесами.
Вибір візка для інвалідів з електроприводом
Будь-яка електрична модель коштує істотно дорожче механічних варіантів. Але вона дає користувачеві більше свободи через кращу маневреність, керованість, мобільність, швидкість, функціональність. На сайті компанії OSD можна замовити більш доступні і багатофункціональні новітні моделі. На ціну впливають:
- складність конструкції;
- потужність електромотора;
- ємність батареї;
- додаткові характеристики.
Важливо враховувати під час купівлі і тип травми, стан пацієнта, його активність та індивідуальні потреби. Попередньо бажано проконсультуватися з лікарем, фахівцем-реабілітологом. Вони допоможуть розставити пріоритети правильно і не переплатити за функції, які залишаться непотрібними.