Штучний інтелект (ШІ) стрімко перетворюється на одну з ключових технологій 21 століття, і його вплив на різні галузі лише зростає. У центрі цього прогресу стоять інвестори, які вкладають мільярди доларів у розробку та розвиток інноваційних рішень на основі ШІ.

Від великих технологічних корпорацій до венчурних фондів і приватних інвесторів, усі вони грають вирішальну роль у формуванні майбутнього штучного інтелекту. Видання Galera.news дізнавалося хто, та яким чином сприяє розвитку цієї галузі.

Amazon Web Services (AWS)

Сьогодні AWS став майже синонімом доступного штучного інтелекту. Компанія не лише активно використовує ШІ для внутрішніх цілей, але й пропонує корисні інструменти через свою хмарну платформу.

Хмарна платформа AWS надає компаніям широкий набір інструментів для створення власних функцій штучного інтелекту. Це допомагає популяризувати та демократизувати галузь, адже компаніям не потрібно витрачатися на вартісну технологічну інфраструктуру, яку потрібно розробляти з нуля. Такий підхід полегшує діяльність стартапам та малому бізнесу.

Сьогодні Amazon вкладає мільярди доларів в розвиток інструментів штучного інтелекту та хмарних технологій, які стали основою бізнес-моделі компанії.

Google (DeepMind)

У 2014 році Google придбав компанії DeepMind, яка з того часу і до сьогодні займається розробкою технологій штучного інтелекту. Сьогодні материнська компанія Google Alphabet вливає чималі інвестиції в DeepMind, яка намагається створювати алгоритми для вирішення складних завдань. Так, був створений AlphaGo - алгоритм, який переміг найкращих гравців у грі Го.

Однак амбіції Google виходять набагато далі за ігри. В майбутньому компанія планує використовувати штучний інтелект для діагностики захворювань та вирішення проблем енергоефективності.

Microsoft

Навідміну від Google, який займається внутрішніми розробками, Microsoft робить ставку на співпрацю з іншими компаніями, які займаються ШІ. Наприклад, у 2019 році компанія розпочала співпрацювати з OpenAI. Microsoft інвестувала в стартап $1 млрд, надала доступ до власних хмарних сервісів Azure та активно допомагає розробляти великі мовні моделі.

NVIDIA

Компанія підтримує розвиток штучного інтелекту, постачаючи на ринок графічні процесори GPU. Ці чіпи дозволяють обробляти величезні обсяги даних, тому досконало підходять для тренування моделей машинного навчання. Сьогодні NVIDIA активно вкладає кошти розробку більш потужних процесорів, які змогли б оптимізувати роботу з масивами даних.

Apple

Хоча компанія трохи відстала від конкурентів в питанні розробки та інтеграції функцій штучного інтелекту, все ж не оминула увагою цей сегмент ринку. Сьогодні Apple вже інтегрувала функції штучного інтелекту в свого віртуального помічника Siri. Тепер він розуміє, коли користувач запинається, конструктивніше відповідає на питання та навіть може розповісти як працювати з програмами, які містяться на смартфоні. Також функції ШІ з’явилися на пристроях Apple, в таких інструментах, як редактор фото, Face ID тощо.

Варто зазначити, що це чи не єдина компанія, яка турбується про конфіденційність даних користувачів та не використовує їх для машинного навчання.

Intel

Так само як і NVIDIA, компанія відповідає за апаратне забезпечення для штучного інтелекту. Intel активно інвестує у високопродуктивні процесори та чіпи. Останньою помітною розробкою компанії є Intel Nervana - процесор, який розробили спеціально для тренування великих мовних моделей.

Китайські компанії

Також в розвиток штучного інтелекту активно інвестують помітні китайські компанії. Одна з них Tencent, яка створила центр AI Lab та активно вкладає кошти в різноманітні стартапи, які працюють над створенням ШІ-інструментів. Також компанія купує частки закордонних технологічних компаній, які мають досвід роботи зі штучним інтелектом. Крім цього розвиток штучного інтелекту в Китаї підтримується на державному рівні.

В майбутньому штучний інтелект стане невід’ємною частиною повсякденності. Він виконуватиме різноманітні побутові, обчислювальні та аналітичні функції, покращуючи якість життя та відкриваючи світ безмежних можливостей. Однак, щоб це майбутнє настало, потрібно активно інвестувати в розробку та розвиток ШІ сьогодні.