водопостачання
17:39, 11 жовтня 2018 р.
Надійне джерело
“Це рівняння з багатьма невідомими” – У Костянтинівці презентували схему оптимізації водопостачання
водопостачання
Впродовж шести місяців команда спеціалістів компанії “Вода Донбасу” досліджувала водопостачання Костянтинівки – спілкувалася з жителями, вивчала схеми і мережі, причини втрати води. Результат дослідження, за яке місцева влада заплатила 200 тисяч гривень, представили у виконкомі. Презентацію зробила Олена Широкоступ – директорка Центральної лабораторії компанії “Вода Донбасу”.
За її словами, у Костянтинівці зараз 542 км мереж. Ще до 300 км – не на балансі водоканалу – нічийні. Місто отримує воду з трьох джерел – 2 Донецького водогону, Білої гори та Білокузьминівки. Щодоби Костянтиніка отримує до 35 тис кубометрів води. При цьому втрачає 74% води.
-Воду костянтинівцям можна подати цілодобово. Для цього треба знати, де ми її втрачаємо. Наше дослідження – спроба окреслити усі мережі міста. Але ми так і не змогли відшукати, де губиться вода. Ми не бачимо, як вода розходиться містом, немає приладів обліку, немає повної інвентаризації. Зрозуміло, що потрібна повна заміна мереж – деяким трубам по 50 років. Ми також створили математичну модель гідравлічної схеми водопостачання, - сказала Олена Широкоступ.
Під час презентації цього дослідження у присутніх були питання щодо розритих тротуарів після ремонту, встановлення крамниць на водогонах, відсутності у місті пожежних гідрантів, щоб машини МНС могли залити воду, виїжджаючи на виклик.
Цю схему оптимізації водопостачання у листопаді мають ухвалити депутати на сесії міської ради. Наприклад, однією з перших оптимізації потребує Сантуринівка. Там, аби люди з верхніх вулиць отримали воду, потрібно встановлювати водобаки.
-Наявність цього документа дасть нам можливість готувати проекти на заміну водогонів. Щоб замінити усе, потрібні величезні гроші. Ми зможемо поступово міняти мережу. Наразі ми завершили підготовку проекту із заміни труб на Цинковому мікрорайоні. На це потрібно близько 80 мільйонів гривень, - повідомив Віктор Василенко – заступник Костянтинівського міського голови.
Також Олена Широкоступ каже, що мінімізувати втрати можна на 20% за рік, але потрібно знати місця втрати води. Для цього водоканалу потрібно придбати спеціальні пристрої, що дозволять обстежувати ділянки. Такі придали є у водоканалах Європи, коштують близько 200 тисяч гривень.
Раніше у “Юнісеф” заявляли, що готові виділити на покращення водопостачання Донбасу понад 14 мільйонів євро.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:09
25 листопада
07:12
25 листопада
19:29
22 листопада
14:22
22 листопада
08:27
22 листопада
14:29
20 листопада
live comments feed...