• Головна
  • Перші загиблі герої Небесної Сотні. Згадати полеглих за свободу України
14:25, 22 січня 2019 р.

Перші загиблі герої Небесної Сотні. Згадати полеглих за свободу України

Перші загиблі герої Небесної Сотні. Згадати полеглих за свободу України

22 січня 2014 року у Києві на Майдані сталися перші жертви.

В цей день на Грушевського були застрелені двоє протестувальників, ще один знайдений мертвим під Києвом, ще два учасники протестів померли від ран у лікарні.

Першим стало відомо про смерть Сергія Нігояна, 20-річного учасника Євромайдану, який приїхав до Києва 8 січня з Дніпропетровської області.

Сергій Нігоян загинув 22 січня 2014 року від вогнепального поранення під часподій біля стадіону "Динамо" на Грушевського. Сергія було застрелено близько шостої години ранку, в момент, коли ще тривало перемир'я між мітингувальниками та "Беркутом". Хлопець отримав три вогнепальні поранення - в голову, шию і груди.

Перші загиблі герої Небесної Сотні. Згадати полеглих за свободу України, фото-1

Другим активістом, який загинув на Грушевського був Михайло Жізневський, громадянин Білорусі. Михайлові було 25 років. З Білорусі він емігрував до України в 2005 році з політичних мотивів. Жив і працював у Києві та Білій Церкві.

Михайло Жизневський був членом Самооборони Майдану. Він брав участь у Євромайдані із перших днів на заклик організації УНА-УНСО. Помер 22 січня 2014 року близько 9-ї години ранку від пострілу мисливською кулею в серце на Грушевського. 

Тіло загиблого поховали увечері 28 січня на цвинтарі біля селища Стяг Праці у Гомельському районі Білорусі. Перед похованням тіло накрили прапором УНА-УНСО, а труну — історичним національним прапором Білорусі. 

Перші загиблі герої Небесної Сотні. Згадати полеглих за свободу України, фото-2

Також у середу, 22 січня 2014 з'явилася інформація про те, що в Бориспільському районі Київської області виявлено понівечений труп, з головою, обмотаною скотчем. У вбитому родичі впізнали кандидата наук, сейсмолога Юрія Вербицького. Вербицький зник разом з громадським активістом Ігорем Луценко.
Як розповів пізніше сам Луценко, який знайшовся 21 січня, їх викрала група невідомих прямо з кабінету лікаря, куди Луценко привіз Вербицького на огляд травми ока. За словами Луценка, їх вивезли в ліс за Київ і там били, потім довго тримали в металевому гаражі, допитували, хто платить їм гроші. Потім Луценко повезли окремо від Вербицького з мішком на голові, поставили на коліна перед сосною і наказали молитися. Через якийсь час викрадачі пішли, а Ігор зміг доповзти до цивілізації.

Юрій Вербицький приїхав на Майдан 20 січня, він не брав участь в опорі на Грушевського, не перебував ні в яких громадських організаціях. Юрію було 50 років.

Окрім трьох загиблих були й поранені, які пізніше померли в лікарні. Серед них - Павло Мазуренко та Роман Сеник. 

Згадаємо людей, які ціною власного життя відстоювали інтереси українців перед кровожерливою владою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #Костянтинівка #Дружківка #новини #Майдан #Герої Небесної Сотні
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...