17:17, 4 квітня 2019 р.
Надійне джерело
Громадська організація планує відновити в Костянтинівці занедбаний кінотеатр
Громадська організація «Відродження та розбудова м. Костянтинівка» планує відродити місцевий кінотеатр, який багатьом відомий, як кінотеатр ім. Леніна.
Будівля кінотеатру в великій мірі зберегла автентичність та вплинула на розвиток архітектури та містобудування Костянтинівки.
29 березня Обласний відділ культури прийняв рішення про занесення кінотеатру до реєстру Об’єкта культурної спадщини, так як будівля є тиражованою копією побудованого у м. Волгоград кінотеатру «Ударник».
Для довідки:
За таким принципом у всьому світі збудовано 23 кінотеатри, 6 з них на території України («Крым» м. Феодосія, середина 1950-х років; «Україна» м. Керч, сер.50-х рр.; «Родина» м. Кривий Ріг, сер.50-х рр.; «Україна», м. Єнакієве, 1955 рік; «Красногвардеец» м. Дніпропетровськ (м.Дніпро) 1957 р.; «им. Ленина» м. Костянтинівка, 1960 р.).
ГО «Відродження та розбудова м. Костянтинівка» ставить собі за мету:
Реалізувати соціальний проект з відновлення кінотеатру для користування місцевих мешканців. Хоче відродити у місті культуру та історію, престижність міста. Створити умови для зайнятості всіх вікових категорій громадян.
«Ми хотіли б назвати відновлений кінотеатр «Відродження». Бо відновлюючи кінотеатр ви відновлюємо історію, культуру, відроджуємо позитивний дух та настрій жителів.
Ми дуже сподіваємося на позитивний результат та реалізацію нашої ініціативи» - поділилася голова громадської організації Віолетта Суханова.
Кінотеатр розраховано на розміщення 600 глядачів.
«Ми плануємо відновити кінотеатр, але головною умовою є збереження його автентичності, якої ми дотримаємося. Колони і фасад будівлі залишаться без змін. У кінотеатрі будуть відновлені дві зали для перегляду фільмів та мультфільмів. Бомбосховище, яке зараз непридатне до використання. В будівлі будуть проводитися освітні та культурні заходи»
Щоб почати працювати над проектом та його реалізацією необхідні відповідні дозвільні документи. Будівля є комунальною власністю, тобто належить мешканцям міста. За ст.24 громадська організація може взяти такий об’єкт в безоплатне та безстрокове користування.
«Наразі ми ведемо листування та переговори з місцевою владою. Нам необхідний дозвіл на користування будівлею, поки ми його не отримаємо, почати розробку проекту не маємо права. Ми вже відправили 2-й лист, чекаємо позитивної відповіді від керівництва Костянтинівки»
Для реалізації такого масштабного проекту, за попередніми підрахунками, необхідно приблизно 70 мільйонів гривень. Будівля стоїть у занедбаному стані більше 25 років.
«Чим раніше ми почнемо реалізацію проекту, тим більше шансів врятувати будівлю та відродити культурне життя міста».
На питання де ви будете брати гроші? Віолетта відповіла:
«Ми ознайомилися та подивилися на практику, яку застосовують в країнах Європи для відновлення подібних об’єктів. Обрали популярний та дієвий метод – це Croudfanding. В перекладі з англійської – це народне фінансування. Люди добровільно об’єднуються, збирають гроші для реалізації спільної мети. В нашому розумінні це будуть гроші небайдужих та зацікавлених жителів Костянтинівки, благодійні внески, урядові програми, які допоможуть реалізувати проект в життя. Я вірю, що спільними зусиллями у нас все вийде».
Про проект з відновлення кінотеатру читайте в наших наступних публікаціях.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:09
25 листопада
07:12
25 листопада
19:29
22 листопада
14:22
22 листопада
08:27
22 листопада
14:29
20 листопада
live comments feed...