09:28, 28 липня 2019 р.
Побороти сезонну алергію. Як захистити себе і що робить місто
Сезонна алергія псує життя багатьом. Особливо образливо, коли вона припадає на час відпочинку - літо. Зараз свій сезон відкрила амброзія.
Амброзія полинолиста належить до карантинних бур’янів, які завдають великої шкоди здоров’ю людини. Алергенні здібності у амброзії є тільки під час цвітіння. У період цвітіння, а це з середини липня до жовтня, серед населення спостерігається алергійне захворювання. Кожна рослина амброзії виділяє мільярди пилкових насінин, котрі піднімаючись з повітрям, переносяться вітром на велику відстань і, потрапивши в органи дихання людей,очі, ніс, бронхи, викликають слизотечу, погіршують зір. Підвищується температура тіла, з’являється кашель, головні болі, у найбільш чутливих – приступи астми. Зважаючи на велику шкідливість амброзії полинолистої для здоров’я людини, боротьба з нею є одним з важливих і першочергових завдань усіх землекористувачів.
Для того, щоб хоча б трохи убезпечити мешканців міста від алергену, у Слов’янську та інших містах проводят роботи з покосу трави, в тому числі і амброзії.
Що треба робити, щоб переносити алергію легше.
У сезон цвітіння амброзії медики рекомендують триматися подалі від цієї рослини, а в разі потрапляння пилку в ніс негайно промити водою.
У період загострення захворювання велике значення має правильне харчування і дієта. Серед допустимих продуктів для вживання при алергічній реакції на амброзію є: молоко, некислий сир, ацидофільне молоко, кефір, ряжанка, сметана; каші - рисова, гречана, перлова, ячна і пшоняна; макаронні і хлібобулочні вироби; м’ясо - запечена або відварна курка, нежирна яловичина і тушкована телятина; овочі - капуста, броколі, цвітна капуста, буряк, картопля. огірок і редька; яйця; супи; бобові; чай, слабка кава, мінеральна вода. А ось мед, цукор, халва, цукерки та шоколад, диня, персик і кавун, насіння соняшника і олія, копчені і солодкі продукти, алкоголь є протипоказані при алергії.
А ще варто пам'ятати, що пилку амброзії у повітрі найбільше зранку, в суху вітряну погоду. Перед грозами концентрація може збільшуватися у дванадцять разів. Це пов'язано з тим, що пориви вітру знову піднімають з землі пилкові зерна, які випали раніше. Після дощу пилок прибивається краплями води. У таку погоду хворі на поліноз дихають легше. Слід також частіше вмиватися і мити підлогу. Пилок проникає до будинку через вікна і стає компонентом домашнього пилу. Тому алергікам потрібно бути акуратними з провітрюванням приміщень. Не ходіть вдома у вуличному одязі, використовуйте очищувачі повітря, не тримайте вдома букетів з сухоцвітів. Виходячи на вулицю, одягніть сонцезахисні окуляри, а після повернення додому промийте водою ніс і очі.
Якщо ви важко переносите це захворювання, обов’язково зверніться до спеціаліста - алерголога. Він назначить вам аналізи, які допоможуть визначитися з алергенами. І, якщо це можливо, пропише лікування на сезон алергії.
Прислухайтеся до свого організму і не експерементуйте зі своїм здоров’ям.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:09
25 листопада
07:12
25 листопада
19:29
22 листопада
14:22
22 листопада
live comments feed...