11:27, 5 грудня 2019 р.
Що спільного у Анджеліни Джолі, Орландо Блума та Віталія Дейнеги ? Волонтери, яких знає світ
Ми всі знаємо, що бути волонтером - це робити добрі справи просто так, не чекаючи на гроші або якусь вигоду.
Ці люди дійсно піклуються про світ, у якому вони живуть. Останнім часом слово “волонтер” асоціюється з людьми, які допомагають армії, але варто визнати, що ці люди займаються різними справами.
Хтось допомагає хворим, хтось піклується про тварин, хтось вкладає гроші у розвиток медицини, хтось годує безхатченків, а хтось бере на себе дитячі будинки. Люди, які за власним бажанням допомагають іншим, отримують більше ніж грошову винагороду - вони отримують щиру подяку від світу.
До всесвітнього дня волонтера, ми вирішили зробити невелику підбірку найвідоміших людей світу, які займаються волонтерством. Звичайно, не обійдеться і без українських волонтерів, які допомагають українській армії.
Анджеліна Джолі - відома на весь світ своєю благодійністю.
У 2001 році Джолі звернулася в Комісію ООН у справах біженців з проханням направити її волонтером в країни, в яких розташовані місії організації, щоб більше дізнатися про проблеми третього світу. За наступні кілька місяців актриса разом з рядовими співробітниками ООН попрацювала в Сьєрра-Леоне, Танзанії, в таборі афганських біженців в Пакистані і знову в Камбоджі.
«Я усвідомила тяжке становище цих людей. Вони заслуговують поваги за те, що вони пережили, а не погляду зверхньо», - прокоментувала актриса.
Турне по таборах біженців і центрам адаптації дітей із зон конфліктів справило таке враження на актрису, що вона пожертвувала Комісії у справах біженців $ 1 млн, опинившись найбільшим приватним жертводавцем в історії ООН. За наступні десять років на посаді актриса відвідала близько 40 польових місій ООН в більш ніж 30 країнах, заснувала кілька благодійних організацій, які, зокрема, займаються допомогою біженцям, написала книгу і взяла участь в зйомках документальних фільмах.
Тоді в Камбоджі Анджеліна Джолі всиновила хлопчика. А ще почала розбудову території. Побудувала для місцевих 10 шкіл, нові дороги, стала спонсором будівництва центру допомоги дітям хворим на ВІЛ у столиці Камбоджі. Також Джолі ініціювала будівництво шкіл у Судані, Афганістані. Актриса має багато фондів, які допомагають біженцям, дітям з країн третього світу. Велику увагу жінка приділяє розвитку там освіти та захисту дикої природи.
У 2008 році Джолі стала співголовою організації Kids in Need of Defense (Діти, які потребують захисту), яка надає юридичну допомогу неповнолітнім мігрантам в США.
Знаменитий актор Орландо Блум також багато часу приділяє благодійності.
З 2009 року він є послом доброї волі Дитячого фонду Організації Об'єднаних Націй (UNICEF). За кілька років Блум встиг відвідати безліч країн в рамках благодійних проектів. У тому числі він побував з гуманітарними місіями в Ефіопії, Йорданії, Сирії та Македонії. Також Орландо Блум відвідав Донбас. Спілкувався з дітьми прифронтових територій. Під час відвідин Східної України Орландо Блум зустрівся зі школярами, які отримують допомогу, щоб вони могли подолати психологічні наслідки збройного конфлікту.
«Я зустрічав дітей, як 11-річна Ляна, що майже протягом двох тижнів ховалися у підвалі своєї школи без світла і опалення, тоді як обстріли руйнували класні кімнати над ними». – Тепер, після найжахливішого життєвого досвіду, який міг з ними статися, вони лише хочуть повернутися до безпеки і шкільного навчання та планувати своє майбутнє».
Тоді Орландо Блум приїжджав на Донбас, на підконтрольну Україні територію Донбасу, щоб привернути увагу до проблеми доступу місцевих дітей до освіти. Тоді зірковий актор завітав і до Слов’янська.
Читайте: Подробности визита Орландо Блума в Славянск
Ще одним відомим волонтером є Кіану Рівз.
Цей голлівудський актор давно славиться своєю - в позитивному сенсі - ексцентричністю. Нерідко Кіану віддавав майже весь виручений за фільм гонорар на потреби благодійних організацій. Рівз не з чуток знає про важкі захворювання - його сестра протягом 10 років боролася з раком, тому актор не шкодує коштів на підтримку онкологічних фондів.
Киану Рівз вклав понад 5 мільйонів доларів у дослідження хвороби раку в надії на потенційні ліки. Рівз пожертвував гроші лікарні, в якій лікувалася його сестра, щоб посприяти вивченню страшної хвороби. Рівз також заснував власний фонд по боротьбі з раком. Також Рівз допомагає дитячим лікарням.
Відома раніше співачка, модель, акторка Алла Мартинюк
Жінка раніше працювала у Москві, співала у гурті ВІА “Сливки”. А коли в Україні розпочалися бойові дії, повернулася на Батьківщину і стала допомагати військовим у шпиталі, а незабаром почала їздити із допомогою безпосередньо на фронт. Дівчина має за плечима шість корон на конкурсах краси і роки невтомної допомоги АТОвцям – Алла пожертвувала на армію уже понад 5 млн грн.
Із 18 років вона співала у відомому російському гурті "ВИА Сливки", дружила з топовими зірками РФ, готувалася до сольної кар'єри і була нарозхват у московських режисерів. Проте події на Батьківщині шокували її, і Алла кардинально змінила своє життя. Замість того, щоб надалі підкорювати Росію, Алла стала підтримувати поранених бійців у шпиталі, а коли мобілізували її двоюрідного брата, і сама поїхала на Донбас. Тепер красуня розбирається у зброї не гірше за чоловіків і має власний позивний, який вона взяла собі за сценічний псевдонім, - "Бріджит".
"Я все одно вірю в нашу перемогу, тому що я знаю наших добровольців, знаю наших хлопців – вони не відійдуть, навіть якщо завтра скажуть: все, у нас війна закінчилася і йдіть назад"
Віталій Дейнега - засновник благодійного фонду “Повернись живим”.
У 2014 році, фактично із початком збройного вторгнення північно-східного «сусіда» до Донеччини та Луганщини, на допомогу українським солдатам прийшов благодійний фонд «Повернись живим». Розпочали допомогу із власних заощаджень засновника фонду Віталія Дейнеги, а сумарно за 5 років збройного конфлікту допомогли Збройним силам на 145 млн грн: і тактичним спорядженням, і навчанням-інструктажем бійців. Перша фінансова допомога для армії — це 10 тис грн власних заощаджень Віталія Дейнеги. За ті кошти, пригадує він, придбали бронежилети та прилад нічного бачення для 80-ї окремої десантно-штурмової бригади у Луганський аеропорт. 95-тій бригаді, яка тоді стояла під Слов’янськом, теж придбали бронежилетів.
“Волонтером я став 11 травня 2014 року, тоді народилася наша ініціатива. Переломним моментом був розпач. Всі стають волонтерами від відчаю. У якийсь момент стало просто нестерпно читати новини і нічого не робити. Я дуже самовпевнена людина і вважаю, що завжди можу на щось вплинути. Я не вірю в Бога, я вірю в людину. Якщо людина дійсно хоче, він може змінити дуже багато”, - говорив Віталій Дейнега видавництву Insider.
За попередніми підрахунками, завдяки фонду «Повернись живим» українські армійці на передовій отримали:
понад 1 тис тепловізорів та оптичних приборів,
понад 500 планшетів із спеціальним програмним забезпеченням для артилеристів,
майже 60 авто,
понад 40 квадрокоптерів та безпілотників для аеророзвідки,
фонд також встановив радарні комплекси на фрегат «Гетьман Сагайдачний», корабель «Донбас» та тральщик «Горлівка».
Спеціалізація фонду — тепловізори, штука досить недешева, але, як показує досвід, незамінна та потрібна війську для ефективної протидії ворогу.
Кожного дня на офіційному сайті фонда викладають звітність про витрачені кошти.
В рамках фонду працюють і журналісти, які бувають на фронті та розповідають про героїв цієї війни.
Окрім допомоги в обладнанні, фонд “Повернись живим” проводить навчання для військових. У них працює п’ять інструкторів. Їм платять з надходжень, які дають люди, і навчають солдат. За минулий рік навчили близько 1000 артилеристів, 200 снайперів і 400 саперів, розповідає Віталій Дейнега видавництву “Укрінформ”.
У День волонтерів подякуємо людям, які не втомлюються допомагати іншим та робити цей світ сильніше і краще.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:09
25 листопада
07:12
25 листопада
19:29
22 листопада
14:22
22 листопада
08:27
22 листопада
14:29
20 листопада
live comments feed...