• Головна
  • Що таке високосний рік і чи варто його боятися
11:25, 2 січня 2020 р.

Що таке високосний рік і чи варто його боятися

  Що таке високосний рік і чи варто його боятися

Наступний 2020 рік – високосний. Це означає, що в ньому цілих 366 днів, а не 365, як у звичайні роки.

І затесався цей зайвий день в останньому зимовому місяці, як 29 лютого. Цей додатковий день був вигаданий для синхронізації з астрономічним роком, який насправді, якщо бути точними, налічує 365 діб і 6 годин. Ось цей шестигодинний "хвостик" за кожні чотири роки і перетворюється на повноцінну добу.
Високосний рік буває кожні чотири роки. 

Прикмети та забобони

Згідно з народними прикметами, високосний рік вважається найважчим, нещасливим і небезпечним у 4-річному циклі. А Касьянів день 29 лютого, названий так на ім'я недоброго святого, взагалі має погану славу і вважається одним з найнещасливіших, небезпечних і демонічних днів.

Говорять, що у високосний рік не можна одружуватися, бо шлюб буде нещасливим.

У народі кажуть, що пара, яка вирішила зв'язати себе шлюбом, довго не протримається в новому статусі. Молодятам загрожують сварки, зради і в підсумку – швидке розлучення. Так, багато хто відмовляється від заміжжя і одруження в високосний рік саме з цієї причини. Якщо тверезо поглянути на речі і нікого не слухати, то існування високосного року – це просто зручно. Є зайві години, які потрібно кудись подіти, щоб не порушувати цикл. Так хіба може ця проста математика перешкодити справжнім почуттям?

Щоб спростувати цей міф, можна звернутися до статистики розлучень в Україні. Якщо порівнювати їх кількість в звичайні і високосні роки, то різниця невелика. У високосному 2016 році було 130 тис. розлучень, в 2015 – 129,3 тис., в 2014 – 130,5 тис. Тим більше, що чоловіки і жінки, які розірвали шлюб у так званому «поганому році», називають все ті ж звичайні причини, в яких немає ніякої містики. Якщо 2020 – високосний рік, то за народними віруваннями 2021 – рік вдови, а 2022 – рік вдівця. Виходить, що одружуватися і виходити заміж потрібно встигнути в 2019 або ж чекати ще три роки і брати шлюб у 2023 році. Так можна і не дочекатися. А що ж робити ведучим таких заходів, музикантам, декораторам, реєстраторам шлюбів в РАГСі та іншим професіоналам, які заробляють на весіллях? Тому не варто відкладати шлюб навіть заради того, щоб не залишити всіх цих людей без роботи і їжі відповідно.

Звичайно, що існують і інші забобони та заборони - не змінювати місце життя, не починати великих справ (будь то будівництво будинку чи бізнес), не розлучатися і не народжувати.
Але це все лише людські побоювання, які не стосуються реального життя.
То ж ступайте у новий високосний 2020 рік без зайвих турбот і хвилювань.
Усе обов’язково буде добре, адже все залежить від вас самих, а не від року, місяця чи дати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #Костянтинівка #новини #високосний рік #забобони на високосний рік
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...