11:10, 5 березня 2020 р.
Депутати призначили новий склад Кабміну, але деяких міністрів не вистачає
Верховна Рада призначила низку міністрів Кабінету нового прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Деякі міністерські крісла залишаються вакантними.
Про це пише Hromadske.
За відповідне рішення проголосували 277 депутатів.
Так, посади в новому уряді отримали:
- Вадим Пристайко — віце-прем'єр з питань євроінтеграції;
- Олексій Резніков — віце-прем'єр і міністр з питань реінтеграції окупованих територій;
- Михайло Федоров — віце-прем'єр і міністр цифрової трансформації;
- Арсен Аваков — міністр внутрішніх справ;
- Сергій Бессараб — міністр у справах ветеранів;
- Вадим Гутцайт — міністр молоді і спорту;
- Ілля Ємець — міністр охорони здоров'я;
- Владислав Криклій — міністр інфраструктури;
- Марина Лазебна — міністр соціальної політики;
- Денис Малюська — міністр юстиції;
- Олег Немчінов — міністр Кабінету міністрів;
- Ігор Уманський — міністр фінансів;
- Олексій Чернишов — міністр розвитку громад і територій.
Зазначимо, що низка з цих міністрів працювали в уряді Олексія Гончарука, це: Федоров, Аваков (як і в уряді Гройсмана, як і в уряді Яценюка), Криклій, Малюська та Пристайко. Останній був міністром закордонних справ.
Декілька посад залишаються вакантними — міністри культури, агропромислового комплексу, освіти та енергетики.
«Нові обличчя» уряду
Ігор Уманський — у 2004-2005 роках працював у Національному банку, у департаменті по роботі з проблемними банками. У 2005-2006 роках — в Укртранснафті (дочірня компанія Нафтогазу) заступником голови правління.
У 2008-2010 роках був заступником міністра фінансів Віктора Пинзеника, після відставки якого менше року виконував обов’язки міністра фінансів.
У 2014-2015 роках працював в уряді Арсенія Яценюка заступником міністра фінансів (Наталії Яресько), згодом був радником президента Петра Порошенка та консультував команду Володимира Зеленського після його перемоги на виборах.
Ілля Ємець — керує Центром дитячої кардіології та кардіохірургії, є іменитим лікарем з купою відзнак та досягнень. Нетривалий час працював в уряді за президента Януковича — з 21 грудня 2010 по 17 травня 2011.
Олексій Резніков — адвокат за професією. Був секретарем Київради, а також заступником голови Київської держадміністрації Віталія Кличка. У вересні 2019-го Резніков замінив Романа Безсмертного у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську щодо Донбасу. За словами Резнікова, туди його запросив очільник української делегації Леонід Кучма.
Сергій Бессараб — військовий, генерал-лейтенант, був командувачем військ Територіального управління «Північ» (2005–2007). Перший заступник командувача Сухопутних військ Збройних Сил України (2012–2015). З 2015 року був заступником начальника Генерального штабу.
Олег Немчінов — У 2005 році став членом Центрального проводу Української народної партії, був президентом Федерації легкої атлетики Львівської області. У 2016 став членом Комісії розвитку ФЛАУ.
Паралельно з цим Олег Немчінов працював у Львівській міській раді у відділі роботи з молоддю, за сумісництвом викладав у Львівському професійно-технічному училищі та був помічником народного депутата України Олександра Гудими.
У 2006-2010 роках був депутатом Львівської облради. З січня по лютий 2016 брав участь у війні на Донбасі, а з червня 2016 по січень 2017 керував Військово-цивільною адміністрацією в селищах Комінтернове, Водяне, Заїченко Волноваського району Донецької області. У 2017 році був державним секретарем Міністерства молоді та спорту України, а до цього працював у Держприкордонслужбі.
Марина Лазебна — протягом 2003-2011 років Лазебна була головною спеціалісткою Управління стратегії реформування соціальних відносин у Секретаріаті Кабінету міністрів, а згодом — головною спеціалісткою Управління соціальної політики та праці.
Вона працювала помічницею віце-прем’єра, а згодом директоркою Департаменту праці та зайнятості Міністерства соціальної політики. З 2013 року й до ліквідації відомства у 2014 році очолювала Державну службу зайнятості.
Олексій Чернишов — бізнесмен, інвестор, засновник інвестиційно-девелоперської компанії Eastgate Development та інвестиційної компанії VI2 Partners, а також засновник Kyiv Vision Foundation, організації, що займається залученням інвестицій та підтримкою культурних проектів.
У жовтні 2019 року Зеленський призначив Чернишова главою Київської облдержадміністарції.
Вадим Гутцайт — фехтувальник, шабліст, очолює Федерацію фехтування України. На світовому чемпіонаті з фехтування 1991 року Гутцайт був третім в індивідуальному заліку. Брав участь у трьох Олімпіадах — у 1992, 1996 і 2000 роках. Був наставником української команди шаблісток, яка завоювала золоті олімпійські медалі на Олімпіаді у Пекіні.
Балотувався у народні депутати від партії «Слуга народу» на позачергових парламентських виборах 2019 року під номером 81 у списку, але у результаті відмовився йти на вибори. З 2018 року працює директором Департаменту молоді та спорту Київської міської державної адміністрації.
Нагадаємо, раніше Рада призначила Дениса Шмигаля на посаду прем'єр-міністра України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:09
25 листопада
19:29
22 листопада
14:22
22 листопада
08:27
22 листопада
14:29
20 листопада
09:30
20 листопада
live comments feed...