14:48, 7 червня 2022 р.
Усі виплати для переселенців: як і де отримати
Через війну мільйони українців були змушені покинути свої домівки. Тим, кому пощастило більше, вдалося залишитись на робочому місці і продовжувати отримувати зарплатню. Комусь пощастило менше і вони залишилися не тільки без рідної домівки, але й без роботи та коштів для життя.
Наразі не лише держава, але і різні міжнародні організації допомагають переселенцям фінансово. Куди і кому можна звертатися та що робити для виплат, читайте у нашому матеріалі.
***
Допомога від держави
Внутрішньо переміщені особи мають право щомісяця отримувати фінансову допомогу у розмірі 2000 гривень. Допомога на дітей та для осіб з інвалідністю становить 3000 гривень.
Як отримати гроші?
Для зарахування грошей переселенцям, потрібно оформити такий статус. При собі мати документи:
аналоговий чи цифровий паспорт в "Дії";
ідентифікаційний код;
свідоцтво про народження дитини, підійде також документ у "Дії".
Якщо документів з певних причин людина не має, особу отримувача допомоги можуть підтвердити двоє інших українців. Для цього вони мають надати аналогічний перелік своїх документів.
Кожен внутрішньо переміщений громадянин України може отримати лише один вид допомоги. Якщо переселенцю нараховують щомісячні виплати, він не може розраховувати на одноразову підтримку.
Допомога від ООН
Українцям також нараховують грошову підтримку від Агентства ООН у справах біженців в Україні (UNHCR Ukraine). Суму можна отримати на картку ПриватБанку через PrivatMoney.
А можна піти у пункт прийому заявок. Для того потрібно мати з собою паспорти, ІНН, прописку.
Фінансову підтримку надають українцям, які через війну змушені були покинути власні домівки. На кожного члена родини передбачено 2220 грн – їх надають внутрішньо переміщеним особам в Україні.
"Вся сума допомоги буде перерахована одному члену родини відразу за 3 місяці", – зазначили в ПриватБанку.
Варто зауважити, що якщо оформлятися через пункти реєстрації, то указати можна будь-яку картку банку.
Допомога від Мінсоцполітики та Комітету Червоного Хреста
Мінсоцполітики та Червоний хрест запровадили додаткову допомогу через війну. Виплата допомоги здійснюється у розмірі 2500 гривень на місяць. Термін надання допомоги – 1 місяць. Цю допомогу отримають переселенці, які отримали статус ВПО, та ті, хто отримав допомогу 6500 грн.
Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, повідомила, що Уряд ухвалив напрацьоване Мінсоцполітики рішення, відповідно до якого Мінсоцполітики разом з Місією Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариством Червоного Хреста України впровадять додаткові програми грошових виплат для найбільш вразливих груп з числа внутрішньо переміщених осіб.
«Ми залучаємо всіх міжнародних партнерів до скоординованої допомоги людям, постраждалим від війни. З кожним із партнерів обговорюємо вразливі групи, для яких вони готові фінансувати допомогу. Таким чином ми зможемо допомогти більшій кількості людей та надавати допомогу максимально адресно.
Про такі спільні програми ми вже домовились з Всесвітньою продовольчою програмою ООН та Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців та ЮНІСЕФ. Програма з ЮНІСЕФ вже працює, з іншими – погоджуємо подробиці щодо категорій людей, яким вони фінансуватимуть допомогу.
Я рада, що Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариство Червоного Хреста України долучились та об’єднали зусилля з Урядом та іншими міжнародними партнерами для допомоги найбільш вразливим.
Загалом в рамках додаткових програм, які ми вже погодили з міжнародними партнерами, розраховуємо надати додаткові грошові виплати 1,7 мільйонам людей», - прокоментувала Марина Лазебна.
В рамках реалізації проєкту право на виплату додаткової грошової допомоги за рахунок коштів Комітету Червоного Хреста в Україні (МЧКХ) і Товариства Червоного хреста України (ТЧХУ) матимуть постраждалі від війни вразливі категорії населення, які буде окремо визначено у меморандумі про співпрацю, зокрема із числа внутрішньо переміщених осіб, відомості про яких містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, а також з числа людей, які подали заявку на отримання допомоги через інформаційну платформу “єДопомога” (edopomoga.gov.ua).
Орієнтовний загальний бюджет проєекту становить 2,4 мільярдаів гривень.
Виплата допомоги здійснюється в розмірі 2500 гривень на місяць.
Термін надання допомоги - 1 місяць. Термін може бути збільшений за наявності необхідного фінансування При цьому, можуть переглядатись критерії надання допомоги з огляду на потреби.
Допомога виплачується без окремого звернення людини, незалежно від отримання інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
Розмір отриманих додаткової грошової допомоги, отриманої в рамках програми, не враховується під час обчислення сукупного доходу домогосподарства для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства, та не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.
Грошова допомога для багатодітних від ЮНІСЕФ
ЮНІСЕФ разом із Міністерством соціальної політики України розпочинають багатоцільову програму грошової допомоги для незахищених родин із дітьми, які постраждали через війну та потребують фінансової підтримки.
Програми грошової допомоги від ЮНІСЕФ Спільно — це додаткова підтримка багатодітних українських сімей, які постраждали від війни. На першому етапі допомогу отримають понад 50 тисяч сімей з дітьми.
Протягом першої фази Програми ЮНІСЕФ допомагає родинам в Україні, які належать до однієї з двох категорій:
Мають троє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років на момент подачі заявки;
Мають двоє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина з інвалідністю.
Названі батьки або батьки вихователі також можуть подавати заявку на отримання допомоги, якщо відповідають чинним критеріям.
У майбутньому перелік вимог до учасників може бути змінений, а перелік категорій — розширений.
Умови участі
Якщо ваша родина належить до однієї з указаних категорій і ви відчуваєте потребу в допомозі, вам необхідно зареєструватися на сайті register.unicef.org.
Реєстрація та надання деяких даних про вас і вашу родину є необхідною умовою розгляду заявки про отримання грошової допомоги.
Вашу заявку буде розглянуто фахівцями ЮНІСЕФ та його партнерами щодо її відповідності критеріям Програми. На основі цих даних буде ухвалене рішення щодо надання допомоги. Вам повідомлять рішення, надіславши СМС на вказаний номер.
Сума грошової допомоги
Сума грошової допомоги на місяць складає 2200 грн на кожного члена сім’ї, але не більше як на п’ять осіб.
Родина отримає одноразову виплату за три місяці на вказаний банківський рахунок чи дебетову картку протягом 4 тижнів з моменту подання заявки. Переконайтеся, що у вас є доступ до рахунка перед поданням заявки.
Як розрахувати суму допомоги?
Кількість членів родини х на 2200 грн х 3 місяці, наприклад:
якщо вас четверо, то, виходячи з розрахунку 2200 грн х 4 особи х 3 місяці, ви отримаєте 26400 грн;
якщо вас п’ятеро і більше, то ви отримаєте 2200 грн х 5 осіб х 3 місяці, ви отримаєте 33000 грн.
Читайте нижче блок «Запитання та відповіді», щоб дізнатися важливі деталі щодо реєстрації та отримання допомоги або звертайтеся за номером гарячої лінії “Спільно” 0 800 600 017 (безоплатно, працює щодня з 8:00 до 22:00).
Норвезька рада у справах біженців (NRC)
Норвезька рада у справах біженців (NRC) впроваджує проєкт із багатоцільовою грошовою допомогою для ВПО.
Зараз реєстрація відбувається лише за допомогою чат-бота в WhatsApp. Для реєстрації необхідно скачати месенджеру WhatsApp на свій смартфон, додати до ваших контактів номер 0 800 609 844 і відправити на нього повідомлення з текстом NRC*.
Отримати фінансову допомогу у розмірі 2220 грн/особа/місяць можна лише від однієї з організацій, що реалізує програму ООН. Це той самий вид допомоги, який здійснюють різні агентства, перелік яких не є вичерпним.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:29
22 листопада
14:22
22 листопада
08:27
22 листопада
14:29
20 листопада
09:30
20 листопада
19:55
18 листопада
13:54
18 листопада
live comments feed...