• Головна
  • Пошкоджений міст у Криму заважає військовому матеріально-технічному забезпеченню Росії
15:55, 9 жовтня 2022 р.

Пошкоджений міст у Криму заважає військовому матеріально-технічному забезпеченню Росії

Пошкоджений міст у Криму заважає військовому матеріально-технічному забезпеченню Росії, фото-1

У війні, яка ведеться на степових просторах південної та східної України, перемога чи поразка значною мірою вирішується матеріально-технічним забезпеченням переміщення людей, зброї, боєприпасів, палива та продовольства на величезні відстані — усе це може ускладнилася для російської армії після часткового руйнування Керченського мосту, повідомляє Daycom.

20-ти кілометровий відрізок, частина якого зараз впадає в Чорне море, був стрижнею російського військового матеріально-технічного забезпечення для розгалуженої сухопутної війни. Міст важливий для зв’язку Росії з Кримським півостровом; півострів, у свою чергу, використовувався як плацдарм для нападів в інших частинах України.

З початку літа Україна зосередила свої удари на лініях постачання, а Керченський міст став заповітною нагородою для військових сил, які місяцями публічно натякали на свої плани вдарити по прольоту.

У Росії є альтернативи транспортування військ у райони дислокації, де їх можна реорганізувати в боєздатні підрозділи, але вони є більш дорогими, небезпечними та трудомісткими, кажуть українські та західні аналітики та колишні військові. Інші варіанти включають відправлення вітрильних кораблів до гаваней Криму та відправлення потягів і вантажівок по залізницях і дорогах в інші окуповані райони України.

«Найбільша проблема – це не постачання, а найбільша проблема – постановка», – сказав у телефонному інтерв’ю Андрій Загороднюк, колишній міністр оборони України. «У Криму їх безпечно готували до бойових дій, формували бойові підрозділи в Криму і відправляли на передову».

З частково зруйнованим мостом Росія може використовувати дороги від українського кордону, які петляють через окуповані міста Маріуполь і Бердянськ, обіймаючи узбережжя Азовського моря, які переплітаються та виходять за межі досяжності української реактивної артилерії. За словами Загороднюка, військам доведеться формувати боєздатні підрозділи всередині Росії та долати в цих формуваннях більші відстані, що є менш ефективним засобом постачання лінії фронту.

Ці прибережні шляхи знаходяться ближче до українських позицій, ніж Крим, і тому більш вразливі для атак. Як би посилюючи ці труднощі, Україна в суботу завдала ракетного удару по вантажному поїзду в Іловайську, місті на окупованій частині Донецької області, повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрушенко.

“В окупантів зараз великі проблеми з постачанням з обох сторін”, – сказав він, – з півдня в Криму і зі сходу через сухопутні кордони з Росією.

Залізниці, засоби військового логістики, які настільки віддавали перевагу російській армії, що вона має цілі підрозділи, призначені для пересування залізницею, які називаються залізничними військами, не з’єднують усі окуповані росіянами території на південному сході України.

Вибух на мосту через Керченську протоку вплине на здатність Росії доповнювати та підсилювати підрозділи в південних областях Херсонської та Запорізької областей, повідомив Роб Лі, російський військовий фахівець з Дослідницького інституту зовнішньої політики у Філадельфії, в електронному листі. Пан Лі сказав, що незрозуміло, чи є у російських військових достатньо поромів для перетину Керченської протоки, щоб компенсувати порушення залізничного та автомобільного сполучення.

Джек Вотлінг, старший науковий співробітник Королівського інституту об’єднаних служб у Лондоні, сказав, що російська логістика переорієнтується на залізничну лінію до міста Мелітополь, набагато ближче до українських фронтів, ніж до Криму.

За його словами, маршрут «вразливий до зриву» українською армією. Перешкоджання зусиллям Росії з поповнення запасів особливо виграє прифронтові українські міста, які неодноразово зазнавали обстрілів, заявив в інтерв’ю керівник військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул.

«Все постачання на південь окупанти здійснювали через Кримський міст», – сказав він. «Будь-які труднощі для них у цій логістиці, природно, позитивні для нас».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна в Україні 2022
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...