• Головна
  • Українські регіони розробляють плани дій на випадок повної втрати електроенергії
08:47, 5 листопада 2022 р.

Українські регіони розробляють плани дій на випадок повної втрати електроенергії

Українські регіони розробляють плани дій на випадок повної втрати електроенергії, фото-1

У семи областях по всій Україні буде введено поступове відключення електроенергії, щоб не допустити виходу з ладу електромережі, повідомила в суботу національна енергокомпанія України після того, як численні хвилі російського повітряного бомбардування, націленого на інфраструктуру, виснажили систему та поставили її під загрозу. колапсу.

Враховуючи те, що електроенергія необхідна для забезпечення роботи найважливіших служб, місцеві органи влади посилюють зусилля, щоб підготуватися до будь-якої тривалої втрати електроенергії, навіть якщо союзники України пообіцяли останніми днями прискорити поставку систем протиповітряної оборони, щоб допомогти уникнути подальшого нападу. Росія завдає ударів по енергетичній інфраструктурі України.

Столиця Київ також готує понад 1000 укриттів для обігріву, які можуть служити бункерами для цивільних. Тамтешні надзвичайники готуються до будь-яких сценаріїв, у тому числі до повного відключення світла, яке призведе до евакуації столиці, де проживає близько трьох мільйонів людей, сказав в інтерв’ю директор служби безпеки міської влади Роман Ткачук.

«Ми розуміємо, що якщо Росія продовжить такі атаки, ми можемо втратити всю нашу електроенергетичну систему», — сказав він у п’ятницю. «Тому ми готуємося до холодної зими».

Понад 40 відсотків критичної енергетичної інфраструктури країни було пошкоджено або зруйновано російськими ударами, кажуть українські чиновники. Представники комунального підприємства попередили, що заміна обладнання коштуватиме сотні мільйонів доларів, і його важко знайти.

У Києві більшість обігрівачів встановлюються в навчальних закладах, точні місця розташування яких влада просить не розголошувати, оскільки побоюється зробити їх легкою мішенню.

В одній школі в підвалі поставили піддони з бутильованою водою, облаштували імпровізовані класи, а пожежну машину поставили у дворі біля аудиторії. На протилежному боці коридору від наборів засобів готовності до стихійних лих нагадував про відчуття нормальності, яким колись насолоджувалася школа: великий стоячий плакат із зображенням Мінні Маус.

У п’ятницю російська ракета влучила в об’єкт дистриб’ютора, який відповідає за подачу електроенергії з мережі в домівки людей в Україні. За останній місяць це вже 12-й енергетичний об’єкт, повідомили в компанії.

Через триваючу загрозу на його розподільних ділянках працюють лише найважливіші працівники, і обійшлося без жертв. Але атака «значно пошкодила енергетичне обладнання підприємства», заявили в компанії.

Національна енергокомпанія «Укренерго» заявила в суботу, що відключення електроенергії необхідні, щоб «зменшити навантаження на мережі, забезпечити стале балансування енергосистеми та уникнути повторних аварій після того, як енергомережі були пошкоджені російськими ракетними атаками та безпілотниками».

Відключення торкнеться Києва та його околиць, а також Чернігівської, Черкаської, Харківської, Полтавської, Сумської та Житомирської областей, повідомили в комунальному підприємстві.

У столиці владі повідомили, що вони, ймовірно, отримають сповіщення принаймні за 12 годин про те, що мережа вийшла з ладу до такого ступеня, що швидкий ремонт та інші заходи не дозволять забезпечити навіть обмежену потужність. Тоді, сказав Ткачук, «ми почнемо інформувати людей і просити їх вийти».

За його словами, хоча наразі ситуація керована і немає ознак того, що люди масово залишають Київ, знеструмлення всього міста є реальною перспективою.

«Якщо не буде електроенергії, не буде ні води, ні каналізації», — сказав він. «Тому наразі уряд і міська адміністрація вживають усіх можливих заходів для захисту нашої системи електропостачання».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна в Україні 2022
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...