• Головна
  • Обурені родини кажуть, що російських призовників викинули на лінію фронту непідготовленими
09:28, 29 листопада 2022 р.

Обурені родини кажуть, що російських призовників викинули на лінію фронту непідготовленими

Обурені родини кажуть, що російських призовників викинули на лінію фронту непідготовленими, фото-1

Чоловік Ірини Соколової, російський солдат, мобілізований воювати в Україні, подзвонив їй минулого місяця з лісу, схлипуючи, майже розбитий, повідомляє Дейком.

«Вони брешуть по телебаченню», — плакав він, маючи на увазі пропагандистів державного телебачення, які применшують невдачі Росії та зображують війну «зроби або помри» за виживання Росії проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

37-річна Соколова також плакала за ним і за їхнім майже однорічним сином, сказала вона в телефонному інтерв’ю зі свого будинку у Воронежі, на заході Росії.

Соколова є серед десятків подружжя солдатів та інших родичів, які висловлюють надзвичайно публічний — і ризикований — гнів і страх через жахливі умови, з якими стикаються нові призовники на передовій російської війни в Україні.

Родичі солдатів, переважно люди, які зазвичай тримаються поза політикою, спокушають гнів Кремля, публікуючи відео в Інтернеті та російських незалежних ЗМІ, і навіть спілкуючись з іноземними журналістами. Кажуть, що мобілізовані солдати йшли в бій з малою підготовкою, поганим спорядженням і часто без чітких наказів. За словами їхніх сімей, багато хто виснажений і розгублений. Деякі цілими днями блукають у лісі. Інші відмовляються воювати.

«Звичайно, він не уявляв, як там буде жахливо», — сказала Соколова. «Ми дивимося наші федеральні телеканали, і вони кажуть, що все ідеально».

Родичі зазвичай не критикують президента Володимира Путіна чи навіть війну, але їхні відео викрили низький моральний стан багатьох призовників, оскільки Росія намагається подолати свої нещодавні втрати, кинувши у бій, як стверджується, 318 000 підкріплень.

Яна, транспортниця з Санкт-Петербурга, була палкою провоєнною патріоткою, поки її напарника не мобілізували.

У телефонному інтерв’ю Яна підтвердила відеозаписи інших подружжя військових про те, що чоловікам довелося самостійно купувати теплу форму та черевики та мало тренуватися. В Україні їм не давали ні їжі, ні води.

«У них немає жодних наказів і жодних завдань», — сказала вона. «Я вчора розмовляла зі своїм чоловіком, і він сказав, що вони не знають, що робити. Їх просто покинули, і вони втратили будь-яку довіру, всю віру в владу».

На відео дружини тремтячими голосами декламують списки образ. Строковики позують у бронежилетах, які ледь прикривають ребра, або знімають себе в українських лісах, перераховуючи своїх загиблих і скаржачись, що їхніх офіцерів ніде не видно.

Деталі у відеозаписах неможливо було перевірити незалежно, але вони узгоджуються з розповідями членів родини в інтерв’ю The Post, а також із повідомленнями незалежних російських ЗМІ, таких як ASTRA , які викрили сім підвальних в’язниць для дезертирів у Луганську.

Чоловіка Соколової мобілізували воювати в 252-й мотострілецький полк 22 вересня. Він розповів їй, що не проходив військової підготовки, «і до 26 вересня він уже був в Україні», – сказала вона.

Він зателефонував наприкінці минулого місяця, ледь переживши великий бій, у якому його підрозділ був оточений і багато хто був убитий. Він і ще двоє втекли без рюкзаків і теплого спорядження, але заблукали й блукали в лісі.

«Їх кинули у вогонь, так би мовити, на першій лінії фронту, але вони не військові. Вони не вміють воювати. Вони не можуть цього зробити», – розповіла Соколова, додавши, що у її чоловіка сильні болі при панкреатиті. «Я відчуваю, як йому там жахливо», — сказала вона. «Моє серце розривається на частини».

Сім’ї інших чоловіків, мобілізованих для боротьби в полку, розповіли, що їхніх близьких відправили на передову біля Сватового, невеликого міста Луганської області, у перший день перебування в Україні, і дали одну лопату 30 чоловікам копати окопи. Виступаючи у спільному відеозверненні, яке спочатку надіслали незалежним російським ЗМІ Vyorstka, вони сказали, що командири «втекли», залишивши чоловіків на три дні важкого обстрілу.

Кілька десятків мобілізованих солдатів полку пройшли близько 150 кілометрів до Мілового, що на кордоні з Росією, і вимагали повернутися на свою базу під Воронежем, згідно з їхнім відеозаписом 3 листопада.

Їх ненадовго відвезли в сусідні Валуйки в Росії, але їх прохання проігнорували. «Ми писали заяви. Ми писали звіти. Ми все зробили, але нас ніхто не слухає. Нас ніхто не хоче чути», – заявив на відео військовий Костянтин Воропаєв, у якому також звернувся за юридичною допомогою.

Чоловік Соколової в паніці зателефонував їй того ж дня з Валуйок і сказав, що його та інших відправляють прямо в бій.

28 жовтня міністр оборони Сергій Шойгу повідомив Путіну, що перші проблеми з оснащенням і підготовкою мобілізованих солдатів вирішено.

Військовий аналітик Конрад Музика з польської консалтингової компанії Rochan Consulting написав у нещодавньому аналізі, що, незважаючи на «жахливий моральний стан» призовників, сама кількість їх може допомогти Росії на полі бою.

Оскільки відео поширюється, російська влада, схоже, втрачає терпіння. Одному мобілізованому, Олександру Лєшкову, загрожує до 15 років позбавлення волі за те, що він нецензурно висловлювався на офіцера на відео, штовхнув його та хапався за низькосортні бронежилети частини, сказав його адвокат Анрі Ціскарішвілі.

«Це профанація, імітація стрільби, імітація вправ, імітація строю», — лютував Лєшков.

Яна та її чоловік, у яких є 4-річний син, одружилися ще з 43 парами безпосередньо перед тим, як чоловіків відправили на війну. The Post погодився не використовувати її повне ім’я, щоб захистити її від арешту та судового переслідування.

У квартирі подружжя завжди був увімкнений телевізор, який виливав кремлівську лінію про те, що Росія воює зі Сполученими Штатами, а не з Україною. «Більше ми нічого не знаємо, — сказала Яна. «Ми так звикли вірити в те, що нам говорять».

Але після того, як її чоловіка призвали в армію, вона віддала телевізор, тому що він робив її «агресивною». Вона сказала, що боїться за життя свого чоловіка, але сказала, що не звинувачує Путіна, «тому що він розумна людина».

«Ми абсолютно збентежені, розгублені і відчуваємо себе покинутими», — сказала вона. «Ми плачемо з ранку до вечора».

Андрій Колесніков, аналітик Фонду Карнегі за міжнародний мир, сказав, що пропаганда Кремля працює — поки що — відео протестів не спрямоване проти Путіна чи навіть проти війни.

“Путін хоче, щоб люди розділили з ним відповідальність за війну”, – сказав Колесніков. «Він хоче, щоб їхні тіла і життя були принесені в жертву на вівтар боротьби з НАТО, Заходом і світовим злом. Ця стратегія прославлення гарматного м’яса та героїзації смерті є ризикованою в більш-менш модернізованому суспільстві, яке не було готове фізично брати участь в окопах».

Після постійних військових невдач і великих втрат підтримка війни слабшає. Незалежне опитування Левада-Центру 1 листопада повідомило, що 57 відсотків росіян хочуть мирних переговорів, а 36 відсотків — продовження війни.

Соколова зазначила, що родичі мобілізованих «усвідомлюють, що відбувається, але люди, чиї родичі не були мобілізовані, дивляться на світ крізь рожеві окуляри. Вони поняття не мають, що відбувається, і їм це не цікаво».

Яна розповіла синові, що його батько – супергерой, бореться зі злом. Ця казка відповідає російській імперіалістичній пропаганді, але в глибині душі вона не відповідає дійсності. В глибині душі Яна сказала, що боїться, що її чоловік більше ніколи не телефонуватиме, а її син буде рости без батька.

«Я звичайна жінка і хочу жити в мирі», — сказала вона. «Це все, що я хочу».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна в Україні 2022
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...