• Головна
  • Чеченці в Боснії прагнуть ухилитися від російської призовної армії
22:59, 29 грудня 2022 р.

Чеченці в Боснії прагнуть ухилитися від російської призовної армії

Чеченці в Боснії прагнуть ухилитися від російської призовної армії, фото-1

Сараєво, Боснія і Герцеговина — Цього тижня група етнічних чеченців, які втікали з Росії, прибула до Боснії, сподіваючись використати цю балканську країну як стартовий майданчик для досягнення Європейського Союзу та уникнути відправки воювати в Україні.

Як повідомило в середу міністерство безпеки Боснії, група з приблизно 50 осіб, переважно з російського регіону Чечні, зібралася біля північно-західного кордону Боснії з Хорватією, яка є членом ЄС.

«Вони хочуть потрапити в Європейський Союз, тому що, за їхніми словами, вони тікають від призову» в Росії, йдеться в заяві міністерства.

Росіяни можуть в’їжджати в Боснію без візи і можуть залишатися в країні максимум 90 днів протягом 180-денного періоду. Але щоб в’їхати до Хорватії, яка має приєднатися до безвізової зони Європи, Шенгенської зони, 1 січня, вони повинні мати дійсну візу.

Серед етнічних чеченців, які зібралися біля прикордонного переходу Малєвац, на північному заході Боснії, є сім’ї з дітьми. Багато людей, які чекали, сказали, що сподіваються, що їх пустять до Хорватії. Однак хорватські прикордонники здебільшого повертали їх назад.

Один із молодих чоловіків у групі, який представився лише своїм ім’ям, Хадіс, сказав, що подорожував зі своїми дітьми та хотів в’їхати до Хорватії, оскільки ситуація в Чечні на тлі війни Росії в Україні була «великою проблемою. » Хадіс сказав, що його родина спочатку зупинилася в Стамбулі після виїзду з Росії, а потім поїхала до Боснії.

За даними боснійських ЗМІ, чеченці прибули до Боснії з Туреччини та Сербії, єдиних двох країн Європи, які під час війни мали прямі рейси з Росії.

У Міністерстві безпеки заявили, що «продовжуватимуть стежити за ситуацією на місці та збирати детальну інформацію від правоохоронних органів, щоб запропонувати відповідні заходи для підтримки безпечної ситуації».

Боснія стала вузьким місцем для мігрантів із Близького Сходу, Центральної Азії та Північної Африки, що прямують до Європи, у 2015 році, коли інші країни на Балканах і в Центральній Європі перекрили раніше встановлені шляхи міграції в регіоні.

Регіон Країни, який частково лежить вздовж дуже пористого сегменту кордону Боснії та Хорватії, роками намагався прийняти тимчасових мігрантів і біженців, часом залишаючи тисячі людей спати на вулиці без доступу до їжі, тепла чи медичної допомоги.

Матеріал опублікований за темою:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна в Україні 2022
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...