16:24, 18 березня
80% вартості розмінування сільськогосподарських земель компенсують фермерам Донеччини
Фермери Донецької області, які не хочуть чекати на розмінування своїх сільськогосподарських угідь, можуть скористатися програмою компенсації витрат за гуманітарне розмінування. За умовами – 20% коштів на очищення земель сільськогосподарського призначення виділяє аграрій, решту компенсує Міністерство економіки. В державному бюджеті на 2024 рік закладено 3 мільярди гривень на гуманітарне розмінування полів українських фермерів. Нещодавно Кабмін прийняв постанову 284, якою затвердив порядок використання цих коштів. Про це під час брифінгу повідомила заступниця директора департаменту АПР та ЗВ Донецької ОДА Олена Рибакова.
“Для Донецької області подавати заявки через Державний аграрний реєстр можуть тільки ті підприємства, які проводять свою діяльність на території можливих бойових дій. Там де є лінія зіткнення, це може бути недоцільно і небезпечно. Заявки подаються до 15 листопада і розглядаються у порядку черговості. Якщо до цього часу вичерпається обсяг бюджетних коштів, якщо програма буде користуватись попитом, то прийом заявок припиниться”, – уточнила Олена Рибакова.
Алгоритм дія для аграріїв наступний:
подати заявку через Державний аграрний реєстр;
два тижні Центр протимінної діяльності перевіряє: чи дійсно на цій ділянці потрібне розмінування;
далі Центр гуманітарного розмінування, що представляє інтереси фермера, проводить закупівлю на відкритих торгах в системі Prozorro;
після виконання робіт оператор протимінної діяльності надсилає документи Центру гуманітарного розмінування і тоді здійснюється оплата послуг.
Цьогоріч Донецьку область включили до плану очищення від вибухонебезпечних предметів. Торік у грудні таке рішення ухвалили на засідання Національного органу з питань протимінної діяльності.
За словами посадовиці, раніше в області не працював жоден оператор протимінної діяльності, бо їх просто не вистачало. Тож на Донеччині проводилось оперативне розмінування працівниками ДСНС, вони розмінували території населених пунктів та об’єктів критичної інфраструктури.
“Нарешті державні оператори протимінної діяльності почали обстеження та очищення від вибухонебезпечних предметів земель сільськогосподарського призначення на деокупованих територіях Донецької області”, – розповіла заступниця директора департаменту АПР та ЗВ Донецької ОДА
У 2024 році заплановано очистити від вибухонебезпечних предметів 12,8 тис га. Територія поділена на три черги:
І черга – 4,3 тис. га — це 19 сільгосппідприємств у восьми громадах;
II черга – 3,2 тис. га — 7 сільгосппідприємств у шести громадах;
III черга – 5,3 тис. га — 8 сільгосппідприємств у трьох громадах.
Для очищення сільськогосподарських земель залучені три недержавні оператори протимінної діяльності. Роботи з розмінування будуть проводитись тільки при взаємодії з ДСНС та після узгодження з підрозділами ЗСУ.
Нині в області використовують три шляхи очищення від вибухонебезпечних предметів. Перший – розмінуванням займаються співробітники ДСНС. Другий – розміновують оператори протимінної діяльності. Третій – фермери можуть не чекати поки до їхніх угідь дійде черга, а враховуючи велику площу замінованих територій, цей процес може тривати довго, тож аграрії можуть скористатися програмою компенсації витрат на розмінування.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
live comments feed...